Domena podobna do policyjnej, a na stronie fake news o porwaniu. Wszystko po to, aby przejąć Twoją tożsamość na FB

Oszuści zarejestrowali domenę podobną do policyjnej, podpięli do niej stronę podobną do internetowego wydania ogólnopolskiego tabloidu i kuszą do kliknięcia w krzykliwy nagłówek o porwaniu dziecka. Jeśli ktoś da się ponieść ciekawości - zobaczy okno zachęcające do zalogowania na profil Facebooka.  Problem w tym, że z Facebookiem nie ma to nic wspólnego...

Renault2

W ten sposób ktoś chce wyłudzić dane logowania do serwisu społecznościowego. Sądecka Policja ostrzega internautów:

"Uwaga na adres internetowy: http://malopolska-policja.com.pl Adres ten jest podobny do adresu strony małopolskiej Policji (Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie) a szata graficzna strony pod tym adresem przypomina witrynę jednego z ogólnopolskich mediów.  Kliknięcie w link do filmu z monitoringu rzekomo zamieszczonego na tej stronie skutkuje przekierowaniem na stronę logowania łudząco podobną do strony Facebooka. Prawdopodobnie ma to na celu wyłudzenie danych do logowania na tym portalu społecznościowym" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Prawidłowy adres małopolskiej Policji jest następujący: http://malopolska.policja.gov.pl/

Czytaj też:

Uwaga! Dziś wzmożone kontrole policyjne na drogach

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.