Do Nowego Sącza przyjedzie Krzysztof Zanussi. RTCK zaprasza na spotkanie z reżyserem

Team RTCK zaprasza na spotkanie się ze znakomitym reżyserem Krzysztofem Zanussim*, który wspólnie z sądeczanami spróbuje dać odpowiedź na pytanie: za jakie wartości warto oddać życie?

Renault2

- Pana Krzysztofa można słuchać godzinami. Najchętniej spędzić w jego obecności całe dni i tygodnie. Niestety nie dysponuje on taką ilością czasu, bo – pomimo swojego wieku – jest nadzwyczaj aktywny i ciągle w podróży, bardzo często w samolocie. Dla Społeczności RTCK wyjął ze swojego napiętego kalendarza odrobinę czasu, by się podzielić z nami swoją wiedzą, umilić czas towarzystwem, zostawić nas z ważnymi pytaniami i zainspirować. Dlatego jesteśmy dumni i bardzo wdzięczni za przyjęcie naszego zaproszenia i już się nie możemy doczekać, ciekawi, czym zaskoczy nas tym razem. Bądźcie tego wieczoru razem z nami - zapraszają organizatorzy spotkania.

- Nasi dziadkowie i ojcowie oddawali życie za wiarę w wolność. Za ojczyznę. Dziękować Bogu, my nie musimy dziś za nic oddawać życia, ale właśnie dlatego warto się zastanowić – jak byśmy postąpili w takiej niechcianej chwili, kiedy trzeba ryzykować życie. W imię czego? Przecież nie iPoda – w takich słowach zapowiada debatę sam reżyser.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 lutego o godz. 17. w budynku Wyższej Szkoły Biznesu przy ul. Zielonej 27. (sala nr 002)

Program wydarzenia:

16:30 – 17:00 / rejestracja uczestników
17:00 – 18:30 / I część spotkania
18:30 – 19:00 / przerwa
19:00 – 20:30 / II część spotkania
20:30 – 21:00 / pytania

Będzie też przerwa kawowo-deserowa i możliwość wygrania upominków od RTCK.
Bilety na spotkanie można kupić on line TUTAJ.
Krzysztof Zanussi - reżyser, producent, scenarzysta. Autor znanych na całym świecie filmów: „Struktura kryształu” (1968), „Iluminacja” (1973), „Barwy ochronne” (1976), „Constans” (1980), „Rok spokojnego słońca” (1984), „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest” (1988), „Cwał” (1996), „Persona non grata” (2004), „Rewizyta” (2009), „Obce ciało” (2014); nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio. Krzysztof Zanussi reżyseruje także spektakle teatralne, wystawiane na całym świecie oraz jest autorem kilku książek. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor Honoris Causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów w wielu krajach. Od 1979 roku pełni funkcję dyrektora Studia Filmowego TOR. Producent filmów m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i wielu innych.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.