Długie firany do kuchni na jesień – na jakie się zdecydować?

Długie firany do kuchni na jesień – na jakie się zdecydować?

Długie firany do kuchni na jesień

Firany to istotny element wystroju, który wpływa na charakter całego wnętrza. Są więc chętnie dopasowywane do stylu oraz sezonu. Chcąc zawiesić nowe firany w jesiennym czasie, wiele osób poszukuje modeli w odcieniach brązu i pomarańczowego. Istnieje jednak wiele powodów, dla których warto postawić na materiał w bardziej uniwersalnym kolorze. Co warto wiedzieć na ten temat i jak dobrać odpowiednie firany do kuchni?

Jakie firany wybrać na jesień?

W przestronnych kuchniach i salonach z aneksem coraz częściej pojawiają się długie firany. Choć krótsze modele i zazdrostki wciąż są chętnie wybierane, materiał do samej podłogi pozwala nadać wnętrzom szczególnego charakteru. Poszukując nowych firanek, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wystrój wnętrza. Modne aktualnie konwencje, takie jak styl minimalistyczny, nowoczesny i skandynawski skłaniają do wybierania jednolitych płacht materiału w stonowanych barwach. Doskonale sprawdzą się tutaj firany białe, szare i stalowe. W nieco bardziej ekstrawaganckim stylu glamour warto postawić na firany ozdobione połyskującymi dżetami.

Jesień często kojarzona jest z ciepłymi barwami spadających liści i kasztanów. Jest to jednak również czas, w którym zmrok zapada coraz szybciej, a blask słońca staje się coraz mniej intensywny. Ze względu na wiele pochmurnych dni należy zadbać o to, aby do wnętrz docierała wystarczająco światła. Firany na jesień powinny więc być jasne i przepuszczające promienie słoneczne. Świetnym wyborem będą tutaj firany z etaminy. Ich jednolity wygląd dopasuje się do aktualnych trendów, a ażurowa struktura pozwoli wykorzystać jesienne słońce.

Jak przystoić kuchnię jesienią

Jak przystroić kuchnię jesienią?

Zwykłe firany o jednolitej formie komponują się z minimalistycznymi wnętrzami. Wiele osób poszukuje jednak wyposażenia i dekoracji, które pozwolą wczuć się w jesienną atmosferę. Wśród długich firan można znaleźć modele z subtelnymi wzorami w liście. Haftowane ozdoby mogą pokrywać cały materiał lub jego część. Z pewnością doskonale zgrają się z widokami za oknem.

Warto pamiętać, że firany do kuchni to nie tylko modele sięgające podłogi. Choć takie egzemplarze świetnie sprawdzają się w strefie jadalnianej, często konieczne jest dobranie do zestawu krótszych firanek np. do okna nad blatem roboczym. Elementy te można wykorzystać jako sposób na wprowadzenie do kuchni sezonowej aury. Na zazdrostce lub krótkiej firance mogą pojawiać się barwne motywy kwiatowe czy koronkowe ozdoby. Proste, jednolite kawałki materiału będą z kolei dobrym rozwiązaniem dla osób, które umieszczają w swoich domach wiele dekoracji. Jeśli na parapecie znajduje się bukiet suszonych liści, kompozycja z kasztanów i żołędzi oraz solniczka w kształcie muchomora, firanka o złożonym wzorze wprowadziłaby zamęt. Wybór jednolitych firanek pozwoli „poszaleć” z dekoracjami.

O czym warto pamiętać?

Nie wszystkie firany sprawdzą się w kuchni, dlatego podczas dokonywania wyboru warto upewnić się, że dane modele dedykowane są właśnie temu pomieszczeniu. Zaleca się ponadto dokonać zakupu w jednym ze sprawdzonych i cenionych sklepów. W przypadku długich firan, ich wymierzenie jest szczególnie istotne. Osoby posiadające okna o niestandardowej wielkości mogą zdecydować się na firanki szyte na wymiar. Dekoracje dostosowane do pory roku i stylu wnętrzarskiego będą dobrym wyborem.

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Firany – piękna i praktyczna ozdoba każdego wnętrza

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama