Dlaczego warto kupić elektryczny wózek widłowy?

elektryczny wózek widłowy

Elektryczne wózki widłowe, nazywane również akumulatorowymi, to modele, które stają się coraz bardziej popularne w wielu przedsiębiorstwach. Takie pojazdy są bezpieczne dla pracowników i środowiska. Umożliwiają także efektywne wykonywanie obowiązków w ciągu dnia.

Czym charakteryzuje się elektryczny wózek widłowy?

Obecnie na rynku do dwóch najpopularniejszych rodzajów wózków widłowych należą spalinowe i elektryczne. Ten pierwszy typ charakteryzuje się niższą ceną, jednak ze względu na wydzielane spaliny uniemożliwia pracę wewnątrz budynków, a dodatkowo jest nieekologicznym pojazdem. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców wybiera wózki elektryczne, które mogą pracować nie tylko na zewnątrz, lecz także w zamkniętej przestrzeni. Można wybierać spośród różnych typów pojazdów – na szczególną uwagę zasługuje m.in. wózek unoszący elektryczny, który pozwala na poziomy transport ładunków. Przedsiębiorca powinien samodzielnie dopasować typ i model wózka do potrzeb oraz profilu działalności firmy.

Jakie są największe zalety elektrycznych wózków widłowych?

Okazuje się, że elektryczne wózki widłowe mają naprawdę sporo zalet:

  1. Wózki elektryczne są napędzane baterią akumulatorową, co umożliwia aż 8 godzin nieprzerwanej pracy. Takie modele doskonale sprawdzą się w centrach logistyczno-dystrybucyjnych, przeładunkowych, halach supermarketów oraz magazynach, ponieważ taki czas odpowiada jednej zmianie pracowniczej. Nie ma konieczności ładowania wózka w trakcie pracy pojedynczej osoby, co stanowi sporą korzyść ze względu na efektywność wykonywanych obowiązków.
  2. Modele elektryczne doskonale sprawdzają się w przestrzeni zamkniętej, a więc właśnie w magazynach i centrach logistycznych oraz supermarketach. Takie wózki widłowe nie wydzielają szkodliwych dla ludzkiego organizmu spalin. Modele te można także wykorzystywać podczas różnych prac remontowych, np. w starych kamienicach lub halach muzealnych.
  3. Wózki widłowe elektryczne są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia tych przedsiębiorstw, które chcą być postrzegane jako ekologiczne i działające w ramach zrównoważonego rozwoju.
  4. Modele elektryczne są proste w obsłudze i użytkowaniu, nie sprawiają pracownikom żadnych problemów.
  5. Elektryczne wózki widłowe nie wymagają zbyt wielu napraw, są trwałe i wytrzymałe.
  6. Tego typu wózki są wydajne, kompaktowe i ergonomiczne. Pozwala to na precyzyjną pracę nawet w niewielkich korytarzach.

Można uznać, że jedyną wadą modeli elektrycznych jest ich wysoka cena, przewyższająca znacznie koszt zakupu pojazdów spalinowych. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest wynajem wózka elektrycznego lub zakup modelu odnowionego i odrestaurowanego w profesjonalnej firmie.

 

Artykuł partnera

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.