Dlaczego kantory online oferują lepsze kursy?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że kantory online proponują swoim klientom znacznie lepsze warunki wymiany niż ich stacjonarne odpowiedniki. Szczególnie w oczy rzucają się znacznie atrakcyjniejsze kursy wymiany. To właśnie z ich powodu tak wiele osób decyduje się na rozwiązania dostępne w sieci. Warto jednak przede wszystkim zastanowić się z czego wynikają tak dobre kursy. Dlaczego w kantorach stacjonarnych kursy sprzedaży są dużo wyższe? W dalszej części tekstu odpowiadamy na te pytania.

PROTKASA3

Czym jest różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży?

Różnica ta to tak zwany spread walutowy. Im jest on wyższy tym mniej dana oferta jest opłacalna dla użytkownika. Średnio 10% wynosi on w przypadku wymiany w banku. Kantory stacjonarne proponują średnio 5%. Kantory onilne średnio 1%, a giełdy walut nie posiadają spreadu walutowego. Najkorzystniejsze są zatem dwa ostatnie rozwiązania, które dostępne są tylko i wyłącznie w sieci. Warto zatem poważnie rozważyć korzystanie z nich.

Kantory online i giełdy walut

Kantory online swoje działanie opierają na podobnej zasadzie co kantory stacjonarne. Również proponują z góry narzucone kursy swoim klientom. Wymiana odbywa się pomiędzy klientem, a firmą. Jest to zatem przeniesienie tradycyjnych kantorów do realiów internetu.

Znacznie ciekawsze pod względem zasady działania są giełdy walut. W świecie „realnym” nie posiadają one swojego oficjalnego odpowiednika. Wymiana w nich jest dokonywana pomiędzy użytkownikami. Giełda nie jest tutaj żadną ze stron. Jest jedynie narzędziem do dokonywania wymian. Takie podejście do wymian w praktyce przekłada się na ich bardzo wysoką opłacalność. Na największej giełdzie walut, czyli: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ kursy nie odbiegają znacząco od średnich kursów na świecie. W dodatku różnice pomiędzy sprzedażą, a kupnem są minimalne. Wszystko to przekłada się na wysoką opłacalność takich wymian i mocno zachęca do samego korzystania z nich.

Dlaczego kursy są atrakcyjniejsze?

W przypadku giełd walut sytuacja jest bardzo prosta. Zwyczajnie użytkownicy pragną wymieniać możliwie jak najtaniej i proponują niskie kursy. W przypadku kantorów online przekłada się na to kilka czynników.

  • Większa skala działania – dzięki temu, że są to rozwiązania dostępne przez internet możliwe jest dotarcie do osób znajdujących się w dowolnym miejscu. Nawet do osób, które przebywają za granicą. Pozwala to zatem na obsługę dużo większej liczby klientów. To z kolei zwiększa obroty i sprawia, że firmy tego typu mogą zaproponować atrakcyjniejsze kursy bez ryzyka utraty płynności finansowej.
  • Mniejsze koszty prowadzenia działalności – kantory online nie wymagają zatrudniania wielu pracowników w całej Polsce ani posiadania wielu lokali. Znacznie obniża to same koszty działania tego typu przedsiębiorstw.
  • Stała dostępność – ostatnim istotnym czynnikiem jest fakt, że tego typu rozwiązania są stale dostępne dla każdej osoby. Niezależnie od pory dnia można bez problemu dokonać wymiany posiadanej waluty.
MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]