Dlaczego kantory online oferują lepsze kursy?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że kantory online proponują swoim klientom znacznie lepsze warunki wymiany niż ich stacjonarne odpowiedniki. Szczególnie w oczy rzucają się znacznie atrakcyjniejsze kursy wymiany. To właśnie z ich powodu tak wiele osób decyduje się na rozwiązania dostępne w sieci. Warto jednak przede wszystkim zastanowić się z czego wynikają tak dobre kursy. Dlaczego w kantorach stacjonarnych kursy sprzedaży są dużo wyższe? W dalszej części tekstu odpowiadamy na te pytania.

WSB2020

Czym jest różnica pomiędzy kursem kupna, a sprzedaży?

Różnica ta to tak zwany spread walutowy. Im jest on wyższy tym mniej dana oferta jest opłacalna dla użytkownika. Średnio 10% wynosi on w przypadku wymiany w banku. Kantory stacjonarne proponują średnio 5%. Kantory onilne średnio 1%, a giełdy walut nie posiadają spreadu walutowego. Najkorzystniejsze są zatem dwa ostatnie rozwiązania, które dostępne są tylko i wyłącznie w sieci. Warto zatem poważnie rozważyć korzystanie z nich.

Kantory online i giełdy walut

Kantory online swoje działanie opierają na podobnej zasadzie co kantory stacjonarne. Również proponują z góry narzucone kursy swoim klientom. Wymiana odbywa się pomiędzy klientem, a firmą. Jest to zatem przeniesienie tradycyjnych kantorów do realiów internetu.

Znacznie ciekawsze pod względem zasady działania są giełdy walut. W świecie „realnym” nie posiadają one swojego oficjalnego odpowiednika. Wymiana w nich jest dokonywana pomiędzy użytkownikami. Giełda nie jest tutaj żadną ze stron. Jest jedynie narzędziem do dokonywania wymian. Takie podejście do wymian w praktyce przekłada się na ich bardzo wysoką opłacalność. Na największej giełdzie walut, czyli: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/ kursy nie odbiegają znacząco od średnich kursów na świecie. W dodatku różnice pomiędzy sprzedażą, a kupnem są minimalne. Wszystko to przekłada się na wysoką opłacalność takich wymian i mocno zachęca do samego korzystania z nich.

Dlaczego kursy są atrakcyjniejsze?

W przypadku giełd walut sytuacja jest bardzo prosta. Zwyczajnie użytkownicy pragną wymieniać możliwie jak najtaniej i proponują niskie kursy. W przypadku kantorów online przekłada się na to kilka czynników.

  • Większa skala działania – dzięki temu, że są to rozwiązania dostępne przez internet możliwe jest dotarcie do osób znajdujących się w dowolnym miejscu. Nawet do osób, które przebywają za granicą. Pozwala to zatem na obsługę dużo większej liczby klientów. To z kolei zwiększa obroty i sprawia, że firmy tego typu mogą zaproponować atrakcyjniejsze kursy bez ryzyka utraty płynności finansowej.
  • Mniejsze koszty prowadzenia działalności – kantory online nie wymagają zatrudniania wielu pracowników w całej Polsce ani posiadania wielu lokali. Znacznie obniża to same koszty działania tego typu przedsiębiorstw.
  • Stała dostępność – ostatnim istotnym czynnikiem jest fakt, że tego typu rozwiązania są stale dostępne dla każdej osoby. Niezależnie od pory dnia można bez problemu dokonać wymiany posiadanej waluty.
FORD TRANS

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.