DK 75/Krzyżówka: czołowe zderzenie autobusu z osobówką. Nie żyje 65-latek [Aktualizacja]

DK 75/Krzyżówka: czołowe zderzenie autobusu z osobówką. Nie żyje 65-latek [Aktualizacja]

Dzisiaj około godziny 16. na drodze prowadzącej z Nowego Sącza do Krynicy-Zdroju w rejonie Krzyżówki samochód osobowy marki Kia czołowo zderzył się z autobusem jadącym w kierunku Krynicy-Zdroju. W wypadku zginął 65-latek. Droga krajowa nr 75 przez prawie cztery godziny była całkowicie zablokowana.  Ruch został wznowiony około 20. 

Na miejscu działo kilka zastępów straży pożarnej, prokurator, dwie załogi karetki pogotowia ratunkowego oraz policjanci z Nowego Sącza i Krynicy-Zdroju.

–  (…) 65-letni mężczyzna, który jechał samochodem marki Kia w kierunku Nowego Sącza, z niewiadomych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka autobusem kursowym. Mimo reanimacji 65-latek zmarł. Na miejscu pracowała grupa wypadkowa z sądeckiej Policji, policjanci z Krynicy, straż pożarna oraz prokurator – informuje nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Autobusem marki Renault podróżowało łącznie 20 osób, na szczęście żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń.

– W samochodzie osobowym marki Kia  znajdował się  zakleszczony 65-cio letni kierujący pojazdem. Osoba postronna rozpoczęła udzielanie mu pomocy. Ruch na drodze w obu kierunkach był zakłócony poprzez uszkodzone elementy pojazdów.  Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego – relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Druhowie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyli kierowcę z pojazdu. Działania medyczne przejął przybyły lekarz  Pogotowia Ratunkowego. Niestety, mimo usilnej walki o życie 65-latka, nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł.

– Na miejscu zdarzenia  pozostały dwa zastępy OSP Nowa Wieś oraz OSP  Mochnaczka Niżna,  które zabezpieczały miejsce prowadzonego dochodzenia przez funkcjonariuszy Policji – dodają strażacy.

Droga była całkowicie zablokowana przez około cztery godziny. Funkcjonariusze Policji kierowali samochody osobowe na objazd przez ulicę Stara Droga, a ciężarowe na drogę wojewódzką nr 981.

 

Fot. PSP Nowy Sącz/
GDDKiA

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.