DK 28: Z aut niewiele zostało. Dzieci i matka w szpitalu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek na drodze krajowej nr 28, a konkretnie na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu. Tuż przed godziną 17:00 zderzyły się tam trzy samochody osobowe: Ford, Audi oraz Opel. Przez jakiś czas ruch na drodze był zablokowany w obu kierunkach.

dts

Fordem podróżowała dwójka dzieci i dwoje dorosłych, pozostałymi samochodami tylko kierowcy. Nikt z uczestników zderzenia nie skarżył się na dolegliwości, jednak dzieci wraz z mamą zostały przewiezione karetką pogotowia ratunkowego do szpitala na dalsze badania.

- Ford znajdował się na pasie zieleni i częściowo na chodniku dla pieszych. Samochód Audi znajdował się na jednym pasie jezdni w kierunku do Nowego Sącza, a pojazd Opel na pobliskim parkingu, gdzie przejechał kierujący przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Strażacy z Nowego Sącza oraz Paszyna zabezpieczyli teren, kierowali ruchem wahadłowym, odłączyli akumulatory w zniszczonych samochodach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

- Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję samochód Audi został zabrany przez pomoc drogową, a Opel odjechał z miejsca zdarzenia. Ratownicy z OSP Paszyn przy użyciu sorbentu oraz neutralizatora usunęli rozlane płyny oraz pozostałości po kolizji. Na miejscu pozostał Ford, nie zagrażając innym uczestnikom drogi, kierujący oraz policja - informują strażacy.

fot. PSP w Nowym Sączu

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.