DK 28. Pijany 16-latek wiózł kolegów samochodem

DK 28. Pijany 16-latek wiózł kolegów samochodem

Na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Mordarka (powiat limanowski) policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Fiat. Jak się okazało, kierował nim nietrzeźwy 16-latek. Chłopak odpowie przed sądem rodzinnym. Nieprzyjemne konsekwencje przejażdżki czekają także młodych pasażerów osobówki.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 czerwca. Patrol Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zatrzymał do kontroli auto marki Fiat Seicento tuż po północy. Za kierownicą siedział 16-latek. Nie dość, że nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, to był nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał 0,7 promila alkoholu.

– W samochodzie znajdowało się dwóch pasażerów: 17-latek który prawdopodobnie udostępnił pojazd nietrzeźwemu 16-latkowi oraz 18-latek, który był nietrzeźwy – relacjonują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Policjanci prowadzą postępowanie w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ale także dotyczące rozpijania małoletniego i dopuszczenia do prowadzenia pojazdu osobie bez uprawnień w stanie nietrzeźwości. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym, natomiast jego starszymi kolegami zajmie się sąd karny.

fot. ilustr. KPP w Limanowej

Czytaj też: Nowy Sącz. Strażacy w obiektach parafii ewangelicko-augsburskiej

Share on twitter
Share on facebook