Dietetyk na wagę zdrowia

Dietetyk na wagę zdrowia

Rosnąca świadomość społeczeństwa dotycząca zasad zdrowego żywienia to szansa na skuteczną walkę ze złymi nawykami. Dobrze ułożona i zbilansowana dieta przyczynia się do zachowania zdrowia, utrzymania prawidłowej masy ciała, dobrego wyglądu i samopoczucia.

Menu do sukcesu

Nasza dieta powinna dostarczać organizmowi wszystkie potrzebne elementy z piramidy zdrowego żywienia. Ułożenie prawidłowego jadłospisu jest najważniejsze w drodze do sukcesu. Często podejmujemy się sami tego trudnego zadania lub korzystamy z gotowych propozycji. Przygotowując taki program musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych elementach. Jadłospis powinien być układany na określony czas. Pierwszy etap to zazwyczaj od 7 do 10 dni. Dzięki temu unikamy przypadkowego planowania, co zjeść oraz oszczędzamy czas na przygotowaniu dań. Jednocześnie zapobiegamy w ten sposób monotonii posiłków. Planując jadłospis warto uwzględnić sezonowość produktów, które dostarczają najbardziej potrzebne składniki odżywcze. Pamiętajmy, że dziennie powinniśmy spożywać 5 posiłków i przyjmować około 2 litry płynów. Na prawidłowe żywienie składa się dużo elementów, które jest bardzo trudno uwzględnić i razem ze sobą połączyć. Nie bójmy się skorzystać z porady dietetyka, który przygotuje nie tylko odpowiedni jadłospis, ale także dostosuje go do naszych indywidualnych potrzeb.

Czym zajmuje się dietetyk?

Zawód dietetyka zyskał w ostatnim czasie na popularności, a sami dietetycy mają duże możliwości i silną pozycję na rynku pracy. Dietetycy posiadają wiedzę na temat planowania diet odchudzających oraz przeznaczonych dla osób chorych. Są gotowi do udzielania profesjonalnych porad dietetycznych i komponowania zbilansowanych jadłospisów oraz suplementacji.

Wiele osób podejmuje naukę na kierunku dietetyka, aby poznać zasady zdrowego żywienia na użytek własny i swoich najbliższych. Jednak rynek pracy czeka na dietetyków z otwartymi ramionami. Osoby posiadające wyspecjalizowaną wiedzę znajdują zatrudnienie w branży gastronomicznej, gdzie, przykładowo, komponowanie potraw bezglutenowych lub niezawierających laktozy stało się niemal standardem. Dietetycy mogą też pracować w sklepach ze zdrową żywnością. Coraz częstszym wyborem jest również własna działalność gospodarcza. Szczególnie w dużych i średnich miastach właściciele nowo otwartych gabinetów nie powinni narzekać na brak klientów.

Jak zostać dietetykiem?

Potrzebujesz tylko rok! Właśnie tyle trwa kurs dietetyki. Dobra szkoła powinna nie tylko cechować się profesjonalizmem czy posiadać duże doświadczenie w kształceniu, ale także oferować swoim słuchaczom szeroki pakiet benefitów. Tylko w TEB Edukacja uczestnicy kursu otrzymują certyfikat ze znajomości specjalistycznego programu do układania diet Dietetyk PRO.

Doskonałe warunki do nauki, które gwarantuje TEB Edukacja to własne, profesjonalnie wyposażone pracownie, nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości materiały dydaktyczne oraz nauczyciele – praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują prawdziwą, potrzebną wiedzę i dzielą się swoim doświadczeniem. Małe grupy, kameralna i przyjazna atmosfera oraz wysoka jakość kształcenia – TEB Edukacja to twoja szansa na zdobycie wymarzonego zawodu i lepszą przyszłość, więc nie zwlekaj, zacznij realizować marzenia już dziś!

 

Szkoła Medyczna TEB Edukacja

Nowy Sącz, ul. Wąsowiczów 10

tel. 18 531 44 90

e-mail: [email protected]

www.teb.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.