Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Kazimierza Pazgana

Kazimierz Pazgan przywykł do nagród i wyróżnień, ale Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji wręczony mu w Zabrzu, był chyba dla wyróżnionego jednak czymś szczególnym. I nawet twardy góral, przedsiębiorca zaprawiony w bojach przez ponad 30 lat prowadzenia biznesu musiał się wzruszyć, kiedy dwa tysiące osób zgotowało mu owację na stojąco.

wsb3

Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu przez 26 edycji wyróżnień wręczanych przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach gościł już na scenie najznamienitszych gości, jednak – jak zauważył Tadeusz Donocik, przewodniczący kapituły – Kazimierz Pazgan jest w tym gronie postacią wyjątkową i pierwszym przedsiębiorcą nagrodzonym w ten sposób.

Laudację na cześć laureata wygłosili były premier Jerzy Buzek i metropolita śląski (a w przeszłości tarnowski) arcybiskup Wiktor Skworc, a ich słowa można zamknąć w kilku przymiotnikach, które dobrze charakteryzują Kazimierza Pazgana: wybitna postać, niezwykła osobowość, autorytet dla przedsiębiorców, człowiek twardy, do bólu uczciwy.

- Laur Umiejętności i Kompetencji to idea, u której podstaw leży pragnienie podziękowania tym, którzy każdego dnia podejmują wyzwania, nie myśląc o poklasku i korzyściach, ale o jak najlepszym wykorzystaniu umiejętności i kompetencji  przy realizacji śmiałych planów i wielkich gestów. Laury powstały po to, by wydobyć na światło dzienne postaci, które mogą i powinny być wzorem do naśladowania – mówił Tadeusz Donocik.

Zdjęcia Jerzy Cebula

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.