Derby dla limanowian

W III lidze koszykówki mężczyzn, w Limanowej, miejscowy Limblach pokonał zespół STK Wikar Nowy Sącz. "Katem" dla drużyny gości był nowosądeczanin Andrzej Peciak, który zdobył aż 39 punktów.

wsb3

III liga mężczyzn
VIII kolejka (mecz zaległy)
Limblach Limanowa - STK Wikar Nowy Sącz 97:78 (25:22, 32:12, 16:26, 24:18)
Sędziowali: Agnieszka Piwowarczyk i Łukasz Oleksy.
Limblach: Peciak 39 (3x3), P. Kwadrans 19 (3x3), Kindlik 11 (3x3), Rykała 11, Grzybek 3, Augustyniak 2, Młodziński 2.
STK Wikar: Sławecki 19 (2x3), M. Strzelec 15 (1x3), Berowski 13 (1x3), Konieczny 9, T. Obrzut 8, A. Strzelec 7, Fałowski 4, Szary 3, Fałek, Zarzeka.
Faworytem spotkania, który odbyło się póżnym wieczorem w czwartek, byli gospodarze mający w swoich szeregach niezwykle skutecznego Andrzeja Peciaka. Pierwsza kwarta była wyrówana, a emocji nie brakowało. Na atak limanowian odpowiadali nowosądeczanie, ale na sekundy przed końcem tej części meczu nie upilnowali Twaróga, który celnym rzutem podwyższył wynik na 25:22. Wydawało się, że spotkanie będzie bardziej zacięte, ale druga część meczu to popis gry Limblachu, a zwłaszcza Kwadransa, który trzy razy rzucił za trzy punkty, dołożył dwa pkt z rzutów wolnych i było po meczu. Resztę dołożyli koledzy i do przerwy zrobiło się 57:34. Po zmianie stron nowosądeczanie przyśpieszyli tempo gry, popraawiając także obronę co dało wygraną, trzecią kwartę, ale przewaga limanowian i tak była duża 73: 60. Ostatnia część meczu to znów przewaga gospodarzy, którzy szybkimi atakami i celnymi rzutami w wykonaniu Peciaka pokonali STK Wikar.