Derby dla limanowian

W III lidze koszykówki mężczyzn, w Limanowej, miejscowy Limblach pokonał zespół STK Wikar Nowy Sącz. „Katem” dla drużyny gości był nowosądeczanin Andrzej Peciak, który zdobył aż 39 punktów.

III liga mężczyzn
VIII kolejka (mecz zaległy)
Limblach Limanowa – STK Wikar Nowy Sącz 97:78 (25:22, 32:12, 16:26, 24:18)
Sędziowali: Agnieszka Piwowarczyk i Łukasz Oleksy.
Limblach: Peciak 39 (3×3), P. Kwadrans 19 (3×3), Kindlik 11 (3×3), Rykała 11, Grzybek 3, Augustyniak 2, Młodziński 2.
STK Wikar: Sławecki 19 (2×3), M. Strzelec 15 (1×3), Berowski 13 (1×3), Konieczny 9, T. Obrzut 8, A. Strzelec 7, Fałowski 4, Szary 3, Fałek, Zarzeka.
Faworytem spotkania, który odbyło się póżnym wieczorem w czwartek, byli gospodarze mający w swoich szeregach niezwykle skutecznego Andrzeja Peciaka. Pierwsza kwarta była wyrówana, a emocji nie brakowało. Na atak limanowian odpowiadali nowosądeczanie, ale na sekundy przed końcem tej części meczu nie upilnowali Twaróga, który celnym rzutem podwyższył wynik na 25:22. Wydawało się, że spotkanie będzie bardziej zacięte, ale druga część meczu to popis gry Limblachu, a zwłaszcza Kwadransa, który trzy razy rzucił za trzy punkty, dołożył dwa pkt z rzutów wolnych i było po meczu. Resztę dołożyli koledzy i do przerwy zrobiło się 57:34. Po zmianie stron nowosądeczanie przyśpieszyli tempo gry, popraawiając także obronę co dało wygraną, trzecią kwartę, ale przewaga limanowian i tak była duża 73: 60. Ostatnia część meczu to znów przewaga gospodarzy, którzy szybkimi atakami i celnymi rzutami w wykonaniu Peciaka pokonali STK Wikar.