Depilacja laserowa – czy to jedyna metoda usuwania owłosienia w gabinecie medycyny estetycznej?

Depilacja laserowa – czy to jedyna metoda usuwania owłosienia w gabinecie medycyny estetycznej?

depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa to trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej, gdyż domowe urządzenia do depilacji nie mają nic wspólnego z profesjonalnym zabiegiem. Czy depilacja laserowa jest jedyną metodą usuwania owłosienia stosowaną w gabinecie medycyny estetycznej? O tym porozmawiam z ekspertem kosmetologiem w klinice Neonia Ingą Pogłódek.

– Trwałe usuwanie włosków z ciała kojarzy się tylko z jednym zabiegiem – depilacja laserową. Czy to jedyna profesjonalna metoda na usuwanie niechcianego owłosienia?

Depilacja laserowa nie jest jedyną propozycją gabinetów medycyny estetycznej – ale na pewno jest najskuteczniejsza. Poza zastosowaniem lasera w celu usuwania włosków, można zastosować także takie zabiegi jak coraz mniej popularna elektroliza oraz IPL. Elektroliza to usuwanie włosków przy pomocy prądu stałego, a IPL to zabieg bardzo często mylony z depilacją laserową, choć nie wykorzystuje lasera. Zarówno elektroliza, jak i depilacja IPL wykazują szereg ograniczeń, które stawiają je daleko w tyle za profesjonalną depilacją z wykorzystaniem lasera.

– Na czym polega zabieg elektrolizy i dlaczego jest tak mało popularny?

Elektroliza to zabieg pozwalający na usuwanie włosków przy pomocy prądu stałego. Pod wpływem działania prądu komórki macierzyste mieszków włosowych mają zostać uszkodzone, co ma prowadzić do usunięcia włoska. Największą wadą elektrolizy jest konieczność potraktowania prądem każdego mieszka włosowego z osobna. Nietrudno domyślić się, że jest to zabieg niezwykle czasochłonny. Ponadto cieniutka igła musi być wprowadzana w głąb mieszka włosowego, co może prowadzić do powstania strupków. Tego typu zabieg może sprawdzić się w przypadku usuwania owłosienia z niewielkich partii ciała, a także wówczas, gdy występują przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej.

– Przejdźmy zatem do zabiegu IPL. Większość osób uznaje ten zabieg za depilację laserową, choć nie jest to prawdą. Skąd to nieporozumienie?

Depilacja IPL nie jest depilacją laserową – wykorzystywana jest inna aparatura, skuteczność zabiegu jest nieporównywalnie mniejsza. Jednak depilacja IPL postrzegana jest jako depilacja laserowa i sprzyja powstaniu mitu o niskiej skuteczności depilacji z wykorzystaniem lasera. Jeśli bowiem ktoś podda się zabiegowi IPL i nie będzie zadowolony z efektu, wówczas pojawiają się błędne opinie, że depilacja laserowa jest nieskuteczna. A w rzeczywistości nieskuteczny jest zabieg IPL, często postrzegany jako depilacja laserowa. A dlaczego? Być może chodzi o skojarzenie pomiędzy aparaturą IPL i laserem. W obydwu przypadkach do skóry przykładana jest głowica emitująca wiązkę światła. I na tym podobieństwa się kończą.

– Jaka jest zatem podstawowa różnica między depilacją laserową a depilacją IPL?

Technologia IPL, czyli Intense Pulsed Light to intensywnie pulsujące światło. Aparat IPL emituje w kierunku mieszków włosowych impuls światła. Różnica między IPL a laserem polega na tym, że IPL emituje światło o szerokim spektrum, a laser emituje wiązkę monochromatyczną. Przekłada się to w bezpośredni sposób na skuteczność zabiegu. Światło IPL nie jest pochłaniane selektywnie wyłącznie przez mieszki włosowe, co przekłada się na niską efektywność zabiegu. Nie wszystkie włoski w fazie wzrostu, poddane działaniu urządzenia IPL zostaną usunięte. A co więcej – podczas zabiegu mieszki włosowe mogą ulec uszkodzeniu, które uniemożliwi ich usuwanie przy pomocy lasera. Poza tym ideą zabiegu IPL nie jest trwałe usuwanie włosków, a jedynie „uśpienie” mieszków włosowych i spowolnienie ich wzrostu. Jeśli ktoś decyduje się jednak na wykonanie zabiegu IPL warto mieć na uwadze, że ta technologia sprawdza się przy jasnym owłosieniu, nie jest natomiast skuteczna na ciemnych włoskach.

– W ten sposób dochodzimy do laserów. Depilacja laserowa jest bezkonkurencyjną metodą usuwania owłosienia. Co jednak z jej uniwersalnością? Czy istnieje laser, który radzi sobie z każdym owłosieniem?

Rynek branży beauty rozwija się z dnia na dzień – i to samo dotyczy także depilacji laserowej. Kiedyś lasery do depilacji dedykowane były określonym fototypom skóry – laser, który usuwał jasne włoski, nie sprawdzał się przy ciemniejszym owłosieniu. W taki sposób działały lasery diodowe, aleksandrytowe czy neodymowo – yagowe. Obecnie odcień skóry czy włosków nie ma znaczenia – a wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii Soprano Titanium. Technologia ta łączy właściwości wszystkich poprzednich laserów, emitując wiązki światła o długości 755, 810 oraz 1064 nm. Ten uniwersalny laser do depilacji idealnie sprawdza się w zabiegach trwałego usuwania jasnych i ciemnych włosków. Wiązka lasera jest selektywnie pochłaniana przez barwnik mieszków włosowych, powodując ich uszkodzenie. Światło lasera nie jest pochłaniane przez skórę, nie powodując podrażnień czy oparzeń. Nie ma skuteczniejszej i bezpieczniejszej metody na usuwanie owłosienia niż depilacja laserem Soprano Titanium. Więcej na temat depilacji laserowej oraz Soprano Titanium i jego starszego brata Soprano ice platinum można przeczytać na depilacja laserowa Kraków, można również przeczytać o skuteczności  przeciwskazaniach oraz samego zabiegu.

Artykuł sponsorowany.

Czytaj również: W magicznym miejscu nad Popradem zamieszkał Dama dama.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.