Czyrna. Młotkiem wybił szyby w wiacie przystanku autobusowego

Na 3 tysiące złotych oszacowano straty, jakie spowodował wandal w Czyrnej (gmina Krynica-Zdrój). 35-latek wybił młotkiem budowlanym wszystkie szyby w wiacie przystankowej i zniszczył gablotę z rozkładem jazdy autobusów. 

Dyżurny Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju otrzymał zgłoszenie o zdemolowaniu przystanku autobusowego w niedzielę, 2 maja około godziny 14:00. Na miejsce udał się wspólny patrol policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali tam dwóch mieszkańców gminy Krynica-Zdrój. Jak się okazało, dewastacji dokonał 35-latek. Jednak drugi mężczyzna też odpowie przed sądem, ponieważ znieważył funkcjonariuszy podczas interwencji.

– Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do krynickiego komisariatu, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Jak się okazało, młodszy z mężczyzn miał w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast starszy, 49-latek, prawie trzy promile. Po wytrzeźwieniu i nocy w policyjnej celi mężczyźni usłyszeli zarzuty – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

35-latkowi przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia (art. 288 kk) za co grozi mu do 5 lat więzienia. Natomiast 49-latek może otrzymać karę do roku pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych (art. 226 kk).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.