Najwyżej dwóch na dziesięciu przestępców unika kary…

Najwyżej dwóch na dziesięciu przestępców unika kary…

Nowosądeccy policjanci z satysfakcją podsumowali miniony rok służby.
Z dokumentacji odzwierciedlającej ich pracę wynika, że na stu przestępców tylko siedemnastu miało szansę uniknąć kary (wykrywalność na poziomie  83,7 proc.)

W minionym roku mundurowi z sądeckiej komendy pracowali nad 3612 sprawami. Przeprowadzili 198 tys. 696 kontroli stanu trzeźwości, podczas których ujawnili 526 nietrzeźwych kierowców.

Niestety wzrosła liczba wypadków i kolizji, choć z drugiej strony mniej osób straciło życie w wyniku drogowych nieszczęść.

Służba w policji to nie tylko ściganie sprawców przestępstw, ale i prewencja. Funkcjonariusze przeprowadzili 1270 prelekcji i spotkań z dziećmi, pedagogami oraz z mieszkańcami miasta i powiatu. Rozdali 2 tysiące odblasków, próbując przekonać, że widoczność na drodze jest na wagę życia.

Odprawę poprowadził Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk, a wzięli w niej udział m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie – insp. Robert Nowakowski, prezydent Nowego Sącza i starosta powiatu nowosądeckiego.

 fot: www.dts24.pl, www.nowysacz.pl

 

Reklama