Najpopularniejsze rasy psów w Polsce

Które rasy psów cieszą się w Polsce największym powodzeniem? Portal Wamiz i platforma analityczna Senuto przygotowali zestawienie ras, które Polacy najczęściej wpisują do wyszukiwarki internetowej. Oto one.

Maltańczyk jeden z ulubionych psich modeli dla producentów zabawek – z powodu swojej „maskotkowej” urody.  Jet typowym psem do towarzystwa. Uwielbia bawić się i być w centrum zainteresowania. Jest psem posłusznym, szybko uczącym się, oraz szybko się uczy.

To jedna z najstarszych ras świata. Maltańczyki były znane już w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji.

O ich popularności świadczy choćby fakt ile razy słowo „maltańczyk” wpisywane jest w wyszukiwarkę google. W 2020 roku wyszukwiano je w Polsce 1354 tysięcy razy.

Buldog francuski to istota, której nie sposób nie kochać. Jest psem bardzo uczuciowym, towarzyskim, przyjacielskim, szybko przywiązuje się do opiekuna i cierpi, gdy za nim musi tęsknić. Jest przy tym bardzo wyrozumiały, lubi dzieci, nie wymaga dużych przestrzeni i nie potrzebuje dużo ruchu aby czuć się szczęśliwym, zatem jest dobrym wyborem do mieszkania w bloku. Jest jednocześnie psem odważnym, czujnym, świetnie spełnia się w roli stróża i ma opinię psiego inteligenta – szybko uczy się, jednak trzeba pamiętać, że nauka powinna przebiegać w przyjaznej atmosferze.

Rasa buldogów francuskich została zarejestrowana w 1898 roku. W Polsce buldożki pojawiły się około 1918 roku.

Nazwę tej rasy wyszukiwano w minionym roku w google – 110 000 razy.

Amstaff to pies, o którym opinię trzeba koniecznie „odczarować” bo bywa, że jest to opinia negatywna, ale  niezasłużona. To silny pies o atletycznej budowie, ale nie oznacza to bynajmniej, że jest bezwzględnie agresywny. Amstaf jest psem przyjaznym, odpornym, odważnym, samodzielnym, jednak wymaga wczesnego i fachowego szkolenia oraz cierpliwego opiekuna, który nie może być beztroski i będzie gotów poświęcić czworonożnemu przyjacielowi niemało czasu. W nieodpowiedzialnych rękach albo w towarzystwie człowieka, który amstaffa będzie celowo chciał wychować na agresora – pies ten może być groźny. Nazwę rasy wyszukiwano  90 500 razy w ciągu roku.

Mops to niezastąpiony towarzysz, typowy „kanapowiec”, stworzony do przytulania i głaskania. Mocno przywiązuje się do opiekuna i szybko adaptuje się do różnorodnych warunków, więc może mieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i małym mieszkaniu. Nie potrzebuje dużo ruchu, zatem jest dobrym towarzyszem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jest łagodny i cierpliwy, żyje w zgodzie z innymi zwierzakami, nie sprawia żadnych problemów wychowawczych.

Wzmianki o mopsach znajdziemy  u Konfucjusza (551 r. p.n.e.), Do Europy rasa ta trafiła w XVI wieku. Z danych google wynika, że hasło „mops” wyszukiwane było  90 500 razy w ciągu roku.

Owczarek niemiecki jest świetnym wyborem dla ludzi, którzy potrzebują psa do zadań specjalnych – do pomocy niepełnosprawnym, do obrony, do misji związanych z patrolowaniem, tropieniem, poszukiwaniem narkotyków albo materiałów wybuchowych…  Jest bardzo pojętny, wierny, lojalny, odporny, chętnie współpracuje z opiekunem. Sprowadzony wyłącznie do roli stróża domu – cierpi, bo cieszą go przede wszystkim wyzwania fizyczne i umysłowe oraz bliski kontakt z człowiekiem. Nazwę rasy wyszukiwano w google 74 000 razy.

zdjęcia: pixabay; źródło: https://wamiz.pl/ 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.