Cztery firmy chcą zaprojektować stadion Sandecji

Cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu na wykonanie projektu stadionu Sandecji. Dzisiaj w siedzibie Sądeckiej Infrastruktury Miejskiej otworzono koperty z propozycjami. Miasto przeznaczyło na sfinansowanie zamówienia 2054100 zł brutto. Oferty wahają się od 650 tysięcy do ponad 3 milionów.

dts

Teraz komisja przetargowa będzie weryfikować poniżej złożone oferty.

W postępowaniu wzięły udział cztery firmy:
- Konsorcjum Wvkonawców: PIG Architekci Sp. z o.o. z Warszawy i GMT Sp. z o.o. z Mysłowice, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 3 321 000,00 zł
- Pracownia Projektowa ,,ATS 999" z Białej Podlaskiej, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 651 900,00 zł
- Firma BBC Best Building Consultants sp. z o.o. z Żyrardowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 1 689 774, 00 zł
- Firma ART. Artur Grodziński z Tarnowa, które wyceniło swoją ofertę na kwotę: 1 226 088,60 zł

Przypomnijmy, 29 grudnia prezydent Ryszard Nowak unieważnił pierwszy przetarg. Powodem była cena jedynej oferty, jaką złożyło konsorcjum firm S-Sport sp. z o.o. z Katowic oraz "Justmar" Marcin Turczyński - Chełm Śląski, znane m.in. z budowy Stadionu Narodowego w Warszawie. Propozycja opiewała na kwotę 59 980 000 brutto. Na tę inwestycję miasto planowało wydać 50 mln złotych.

- Dzisiaj podpisałem decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę stadionu Sandecji, w zasadzie jedyną, główną przyczyną są kwestie finansowe. Stać nas na to, aby w latach 2018-2019 wydać maksymalnie kwotę 50 milionów złotych na budowę stadionu. Wskaźniki, które nas zobowiązują nie pozwalają na zwiększenie tej kwoty, w związku z tym, taka jest decyzja moja i rekomendacja komisji, która zajmowała się przygotowaniem przetargu - mówił wówczas gospodarz miasta.

Podjął decyzję, iż procedura powstania obiektu będzie dwuetapowa: najpierw przetarg na projekt, a potem na budowę stadionu.

 

Fot. arch. stara wizualizacja stadionu Sandecji

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.