Co mądrego może przekazać światu 23-letni model?

Co mądrego może przekazać światu 23-letni model?

– Gdybyś miał wybierać między byciem szczęśliwym a byciem doskonałym, co byś wybrał? – pyta Szymon Reich ps. QoQos. 23-letni model i muzyk stworzył niezwykły kalendarz, który wydało sądeckie wydawnictwo RTCK. Dla naszych Czytelników mamy kilka egzemplarzy Plannera. (nie) doskonały/a do rozdania.

Kiedy Szymon powiedział mi, że tworzy Planner, który ma pomóc ludziom w obserwacji ich rozwoju, pomyślałem: „Phi. Co mądrego dwudziestotrzylatek może przekazać światu?”. Ale kiedy dał mi do przeczytania wersję roboczą, moje „phi” zmieniło się w „wow!”. Szymon ma nieźle poukładane w głowie. Tematy, które podejmuje w Plannerze, nie są łatwe (np. jaki jest sens cierpienia? jak je przyjąć, kiedy już nas dopadnie?), ale wielką wartością tego Plannera jest język autora – prosty i zrozumiały, bez zbędnego zadęcia czy moralizatorstwa. I szczerość. Stuprocentowa. W swoim Plannerze Szymon wychodzi do Ciebie z różnymi propozycjami, ale nie będziesz miał poczucia, że narzuca Ci swoje poglądy. Zostawia Ci przestrzeń i wolność w dokonywaniu wyborów. Bo ostatecznie to ma być TWÓJ Planner” – czytamy na temat publikacji i jej autora w opinii, jaką wystawiał o. Lech Dorobczyński OFM.

Planner stworzony przez QoQosa i RTCK to nie jest zwykły kalendarz czy dziennik. To próba wyjścia poza ramy tego, co uznaje się za doskonałe. Jego idea wypływa z odkrycia, że doskonałość tkwi w nas – w naszej autentyczności i prawdzie wobec siebie samego.

Z tą myślą powstało osobiste narzędzie i towarzysz do pracy nad sobą, w którym zawarte są różne myśli, zdania, anegdoty i historie, inspirujące do działania, poznawania siebie oraz stawania się bardziej sobą. Jest ono przygodą dla odważnych, którzy nie boją się zadawać sobie trudnych pytań i którzy wiedzą, że droga do najlepszej wersji siebie prowadzi przez poznanie, akceptację i rozwój.

Planner nie ma wpisanych konkretnych dat, dzięki czemu zawsze można wystartować we właściwym czasie! Został skonstruowany tak, aby korzystać z niego przez 12 tygodni (ok. 3 miesiące), które zostały podzielone na 6 cykli. Każdy cykl trwa 2 tygodnie i poprzedzony jest “rozkminą”, która podejmuje za każdym razem inny ważny, interesujący i rozwojowy temat, np.:

Gdyby niebo nie istniało…

Nie jestem pesymistą, lecz realistą!

Skoro Bóg jest dobry, skąd na świecie tyle zła?

Jak wyglądałby świat bez cierpienia?

Pomocą w spersonalizowaniu plannera, mo być dodatkowe zestawy naklejek, które zostały przygotowane specjalnie pod tę publikację. Uatrakcyjnią one planowanie i sprawią, że planner stanie się unikalny i niepowtarzalny – jak każdy jego użytkownik!

Szymon Reich (‘97)

Model, muzyk, ministrant

Znany z branży modelingu (i telewizyjnego programu w tym temacie), zawsze pasjonował się rozwojem osobistym. Po ukończeniu szkoły w Niemczech zyskał podwójne stypendium na studiach Wydziału Prawa Administracji na UKSW, które ukończył w 2019 r. Będąc influencerem, bierze odpowiedzialność za to, jaki wpływ wywiera na innych. Dziś pasjonuje się głównie muzyką, stąd obok plannera oraz pierwszej bluzy własnego projektu, wydaje również płytę muzyczną, wszystko jako projekt pod nazwą “(nie)doskonały”. Występuje publicznie jako mówca i ewangelizator. Wszystkie jego działania skupiają się wokół jednego marzenia, aby inspirować i pomagać tym, którzy tak, jak kiedyś on, trwają w beznadziei i są zagubieni życiowo.

Działa pod pseudonimem QoQos.

Dla naszych Czytelników mamy kilka egzemplarzy Plannera do rozdania. To prezent od RTCK na zbliżające się mikołajki. Otrzymają je osoby, które 6 grudnia wyślą do nas e-mail na adres [email protected], w tytule pisując hasło Planner.

Źródło i fot.: RTCK

Reklama