Ciężko kajakarzom w Hiszpanii

W hiszpańskim La Seu d'Urgel zakończyła się przedpołudniowa sesja finału Pucharu Świata w slalomie kajakowym z udziałem Polaków.

dts

Na trudnym katalońskim torze pojawiło się pięcioro naszych kajakarzy i kajakarek. Niestety tylko dwie osady awansowały do półfinałów: sądeczanka Klaudia Zwolińska oraz Natalia Pacierpnik.

Po pierwszym wyścigu (bezpośrednio awans zapewniało sobie pierwszych 20 zawodniczek) obie Polki były daleko. Sądeczanka zajmowała 29 pozycję, a Natalia Pacierpnik 57. Szans na awans należało poszukać w drugim wyścigu, z którego tylko 10 najlepszych kajakarek mogło mieć nadzieję na półfinały. Nasze zawodniczki popłynęły skuteczniej. Obie awansowały.

Niestety zawiedli kanadyjkarze singliści. Żaden z nich nie zdołał popłynąć na tyle szybko by awansować. Po pierwszym wyścigu Przemysław Nowak był 33, Grzegorz Hedwig (ostatnio bywał w finałach) 36, a Igor Sztuba 46. Polacy mieli okazję poprawić swoje wyniki w drugim wyścigu. Niestety do szczęścia nieco zabrakło. Pierwszemu z nich zaledwie 0,23 s. Sądeczanin Grzegorz Hedwig w dogrywce był 15, ze startą 1,1 s. Natomiast Igor Sztuba był 26. Awans z drugiego wyścigu uzyskało 10 najlepszych, a rywalizowało 37 zawodników.

Po południu będą największe emocje. Na starcie w K-1 mężczyzn stanie aż 4 Polaków: sądeczanie Dariusz Popiela i Michał Pasiut oraz bracia Mateusz i Rafał Polaczykowie. Swojej szansy na półfinał w C-1 kobiet poszuka także Aleksandra Stach.

Na zdjęciu: Klaudia Zwolińska

dts
Tagikajaki

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.