Rożnowice. Ciągnik przejechał po 17-latku, ranny sam wezwał pomoc. W akcji LPR

Rożnowice. Ciągnik przejechał po 17-latku, ranny sam wezwał pomoc. W akcji LPR

LPR

W Rożnowicach (pow. gorlicki) doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Jak się okazuje, 17-latek  został przejechany przez pojazd. Sam wezwał pomoc. Ratownicy Medyczni zdecydowali o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na miejsce. W działaniach uczestniczyli także strażacy z: OSP Rożnowice, JRG z Gorlic, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

Jak przekazał w rozmowie z naszą redakcją mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, poszkodowany mężczyzna był przytomny. Sam wezwał pomoc.

Do wypadku doszło na polu podczas wykonywania prac rolnych. 17-letni traktorzysta zsiadł z ciągnika, by uprzątnąć przejazd przed ciągnikiem. W tym momencie pojazd zaczął się toczyć w jego kierunku.

– Nastolatek z gminy Biecz chcąc zatrzymać pojazd, złapał za kierownicę i lekko nią skręcił. W tym momencie został wciągnięty pod ciągnik rolniczy, który do przejechał i finalnie zatrzymał się w zaroślach. 17-latek sam wezwał pomoc. Został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Tarnowie. Był przytomny i trzeźwy – potwierdził w rozmowie z naszą redakcją asp. szt. Gustaw Janas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Nastolatek jeździł pojazdem po własnej posesji (polu), więc nie musiał posiadać uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Czytaj także: Krynica-Zdrój. Pożar autobusu na ulicy Sądeckiej. Możliwe utrudnienia drogowe

 

Reklama