Chyszówki: wyciek substancji chemicznej do rzeki Łososina

Wczoraj, podczas prac dociepleniowych, przy jednym  z budynków w Chyszówkach, w gminie Dobra, doszło do wycieku około 30 litrów substancji chemicznej, z której produkuje się piankę poliuretanową o nazwie ,,Poliol”. Dostała się ona do pobliskiej rzeki Łososina.

wsb3

Właściciel, widząc, że woda w rzece się pieni, wezwał straż pożarną. Akcja trwała niemal do godziny 2:00. Brali w niej udział strażacy z PSP w Limanowej, Zespół Ratownictwa Chemicznego z Krakowa, który badał stan rzeki Łososina i sprawdzał, czy nie doszło do skażenia rzeki poniżej wycieku.

Na szczęście nie stwierdzili substancji chemicznej w pobranych próbkach. Na miejscu również działali strażacy z OSP Laskowa, którzy rozstawili zaporę na rzece w miejscowości Dobra.

-Kilka minut po godz. 17:00 zostaliśmy wezwani do zdarzenia. W Chyszówkach doszło do skażenia rzeki – na jednej z pobliskich posesji miał miejsce wyciek substancji do produkcji pianki poliuretanowej. Działania naszego zastępu polegały na rozstawieniu zapory poniżej wycieku substancji na rzece w miejscowości Dobra- relacjonują strażacy OSP z Laskowej.

Fot. OSP Laskowa

 

 

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]