Chyszówki: wyciek substancji chemicznej do rzeki Łososina

Chyszówki: wyciek substancji chemicznej do rzeki Łososina

Wczoraj, podczas prac dociepleniowych, przy jednym  z budynków w Chyszówkach, w gminie Dobra, doszło do wycieku około 30 litrów substancji chemicznej, z której produkuje się piankę poliuretanową o nazwie ,,Poliol”. Dostała się ona do pobliskiej rzeki Łososina.

Właściciel, widząc, że woda w rzece się pieni, wezwał straż pożarną. Akcja trwała niemal do godziny 2:00. Brali w niej udział strażacy z PSP w Limanowej, Zespół Ratownictwa Chemicznego z Krakowa, który badał stan rzeki Łososina i sprawdzał, czy nie doszło do skażenia rzeki poniżej wycieku.

Na szczęście nie stwierdzili substancji chemicznej w pobranych próbkach. Na miejscu również działali strażacy z OSP Laskowa, którzy rozstawili zaporę na rzece w miejscowości Dobra.

-Kilka minut po godz. 17:00 zostaliśmy wezwani do zdarzenia. W Chyszówkach doszło do skażenia rzeki – na jednej z pobliskich posesji miał miejsce wyciek substancji do produkcji pianki poliuretanowej. Działania naszego zastępu polegały na rozstawieniu zapory poniżej wycieku substancji na rzece w miejscowości Dobra- relacjonują strażacy OSP z Laskowej.

Fot. OSP Laskowa

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.