Chełmiec: budynki gminy zostały prześwietlone

Prześwietlenia dokonano kamerą termowizyjną, dzięki której można zdiagnozować ewentualne straty energii. Było to możliwe dzięki uczestnictwu gminy Chełmiec w projekcie Life – wdrażanie programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze.

Wynik prześwietlenia obiektów, w których gospodarzy wójt Bernard Stawiarski wypadł pomyślnie – szczególnie w przypadku siedziby Urzędu Gminy oraz nowo wybudowanego basenu. Stwierdzono, że w urzędzie ciepło ucieka przez nieocieplone poddasze, natomiast w budynku pływalni ucieczkę ciepła zanotowano jedynie na łączeniu szyb.

W niektórych budynkach użyteczności publicznej można było zaobserwować straty ciepła również przez szyby i drzwi.

Kamera termowizyjna pozwala zlokalizować także ogrzewanie podłogowe, oraz sprawdzić czy funkcjonuje ono w prawidłowy sposób.

Warto pamiętać, że dobrze docieplony budynek oznacza mniejsze zapotrzebowanie na energię, a tym samym zużycie mniejszej ilość paliwa i mniejszą ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska naturalnego.

fot. UG Chełmiec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.