Chcesz zostać ,,rekinem biznesu”? Studia podyplomowe w WSB-NLU w Nowym Sączu mogą Ci w tym pomóc

Kręci Cię świat biznesu? Pracujesz na stanowisku managerskim lub kierowniczym, albo widzisz się w takiej roli? Jeśli tak, studia podyplomowe Master of Business Administration, oferowane przez Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, to coś dla Ciebie. Dlaczego warto je podjąć? Gdzie sprawdzą się ich absolwenci? Na te i wiele innych pytań odpowiada dziekan WSB-NLU, dr Jerzy Choroszczak.

wsb3

– Studia MBA oferowane w WSB-NLU bardzo często są przepustką do kariery managerskiej w tym międzynarodowej i awansów służbowych lub też impulsem do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Studia takie pozwalają wypracować szerokie, holistyczne spojrzenie na całość biznesu, z uwzględnieniem zrozumienia roli poszczególnych działów, takich jak: finanse, rachunkowość zarządcza, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, itd. – mówi dziekan Choroszczak.

Zaznacza, że wiedza i umiejętności zarządzania nabyte w trakcie studiów Master of Business Administration są uniwersalne i niezależne od sektora, branży, czy nawet obszaru geograficznego. Daje to możliwość podjęcia pracy w każdej dziedzinie gospodarki.

– WSB-NLU ma bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu studiów MBA, bowiem już w 1995 roku podpisała umowę z Maastricht School of Management o wspólnej realizacji pierwszego programu Master of Business Administration. Studia te w obecnej, nowoczesnej formie przy wykorzystaniu autorskiej platformy kształcenia on-line Clouda, WSB-NLU oferuje od dwóch lat – informuje dziekan.

Jak dodaje, obok ogólnych studiów MBA powstała także specjalność ,,Zarządzanie w ochronie zdrowia”. Jej absolwenci mogą znaleźć pracę na stanowiskach kierowniczych w jednostkach służby zdrowia.

Dlaczego warto studiować Master of Business Administration?

Studia MBA oferowane przez WSB-NLU to nie tylko możliwość uzyskania satysfakcjonującej pracy i wynagrodzenia – to przede wszystkim prestiż i wyjątkowość. Są to studia, które kształcą z dużym naciskiem na aspekty praktyczne, dzięki czemu absolwenci łatwiej i szybciej rozwiązują konkretne problemy, z jakimi borykają się organizacje. Dyplom MBA nie gwarantuje oczywiście awansu w pracy, ale bardzo pomaga i daje taką szansę. Bardzo często po studiach MBA kariera absolwenta nabiera rozpędu – zdradza dr Jerzy Choroszczak.

Zaznacza, że wykładowcy studiów MBA, oferowanych przez WSB-NLU, to uznani praktycy, mający bogate doświadczenie szkoleniowe i dydaktyczne. Dziekan zwraca też uwagę na fakt, że bardzo często uczestnikami programu MBA są profesjonaliści, którzy na zajęciach dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. Wymiana poglądów podczas zajęć jest bardzo korzystna i sprawdza się zwłaszcza, gdy w grupie są przedstawiciele różnych narodowości i kultur, czy absolwenci różnych uczelni, niekoniecznie szkół biznesu.

– Dzięki takim studiom poznaje się nowe osoby, o różnych specjalizacjach i umiejętnościach, z którymi można później nawiązać biznesową współpracę. Absolwent MBA zwiększa także swoją renomę w środowisku i na rynku pracy. Postrzega się go bowiem nie tylko jako dobrze wykształconego specjalistę z prestiżowym dyplomem, ale także jako osobę otwartą, nastawioną na rozwój i przydatną w kreowaniu przyszłych nowych modeli biznesowych dla firm – przekonuje dr Choroszczak.

Wspomina także o kolejnej korzyści podjęcia studiów Master of Business Administration – ich ukończenie daje kwalifikacje do zasiadania w radach nadzorczych spółek.

Dla kogo są studia Master of Business Administration?

– Na studiach tego typu świetnie odnajdą się osoby, które są ekstrawertykami, łatwo nawiązują kontakt z innymi ludźmi, dzięki czemu są w stanie zbudować własną sieć networkingową. Dodatkowo na tego rodzaju studiach lepiej będą czuły się osoby, które nie przepadają za „suchą” teorią, nauką z podręczników akademickich, wolą natomiast przyswoić najważniejsze informacje z danego zakresu, a następnie przetestować zdobytą wiedzę w praktyce – mówi dziekan Jerzy Choroszczak.

Studia MBA skierowane są do osób, które pracują lub chcą pracować na stanowiskach managerskich lub kierowniczych zarówno w małych i jak dużych firmach. Ich efektem jest rozszerzenie wiedzy i kompetencji przyszłych biznesmenów i bizneswomen.

– Na tym szczeblu edukacji najważniejsze jest wdrożenie zaawansowanego poziomu nauczania, zaznajomienie z nowoczesnymi koncepcjami i technikami zarządzania, nieustanny rozwój praktycznych umiejętności oraz przygotowanie do pracy na rynku międzynarodowym. To wszystko zapewniają studia MBA w WSB-NLU. Są to zatem studia, które oprócz aktualnej i zaawansowanej wiedzy, dają absolwentom także spore zdolności praktyczne – zapewnia dr Choroszczak.

Na podyplomowe studia MBA aplikować mogą osoby, które posiadają już wyższe wykształcenie, czyli minimum tytuł licencjata.

Więcej informacji na temat Master of Business Administration w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu – TUTAJ.

Dlaczego warto kształcić się na studiach podyplomowych?

Studia podyplomowe to świetne rozwiązanie dla osób z wyższym wykształceniem, które chcą uzupełnić swoją wiedzę, czy zdobyć dodatkową specjalizację.

– Musimy pamiętać, że we współczesnych turbulentnych czasach, w których zmiany w przedsiębiorstwach i instytucjach zachodzą coraz szybciej, również szybko dezaktualizuje się wiedza, a od pracowników wymaga się elastyczności, adaptacyjności i swoistej uniwersalności. Współczesny pracownik to coraz częściej „człowiek renesansu”, to osoba, która musi mieć bardzo szeroką i zróżnicowaną wiedzę, dającą gwarancję poradzenia sobie z bardzo różnymi problemami. Studia podyplomowe są w tym przypadku swoistą polisą ubezpieczeniową, która ma nas zabezpieczyć przed tymi problemami i zmianami – uzyskać aktualną i zróżnicowaną wiedzę – tłumaczy dr Jerzy Choroszczak.

Podjęcie studiów podyplomowych to nie tylko element samorealizacji, ale także coś, co może nas wyróżnić na rynku pracy, pomóc nam wyspecjalizować się w danej dziedzinie. Często dzięki dodatkowemu kierunkowi mamy szansę na otrzymanie awansu czy bardziej prestiżowej posady.

materiał partnerski

fot. WSB-NLU

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]