Budynek za ponad 31 mln ozdobi Łącko

Budynek za ponad 31 mln ozdobi Łącko

Do końca 2020 roku w Łącku powstanie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej, w którym mieścić się będzie: dom kultury, kino, szkoła muzyczna oraz mediateka. W ubiegły poniedziałek wicemarszałek Stanisław Sorys i Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego przekazali umowę na dotację tej inwestycji.

– Ziemia sądecka jest niezwykle bogata pod względem kulturalnym – dlatego każda inicjatywa, która pomaga jeszcze lepiej ją rozwijać i promować, jest nieoceniona. Cieszę się również z tego, że nowe Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej powstaje też z myślą o osobach niepełnosprawnych, którzy są takimi samymi uczestnikami kultury jak – mówił Leszek Zegzda, podczas przekazania umowy. 

Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln zł, z czego 5,19 mln pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Budynek składał się będzie z czterech kondygnacji, w tym z jednej podziemnej. Szatnie dla uczniów szkoły muzycznej oraz pomieszczenia techniczne zajmą podziemie. Na parterze zaplanowano: informację turystyczną, kawiarnię, salę wystawienniczą, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediatekę. Pierwsze i drugie piętro przeznaczone zostało na dom kultury i sale lekcyjne szkoły muzycznej.

W sali koncertowej zostanie zamontowana pętla wzmacniająca, po to, by osoby, które korzystają z aparatów słuchowych mogły lepiej słyszeć muzyków, czy występujących artystów. Dla seniorów zaplanowano także cykl specjalnych zajęć.

Fot. UMWM 

Share on twitter
Share on facebook