Budynek i komfort na miarę XXII wieku. Nowy Sącz ma piękne Centrum Krwiodawstwa [AUDIO + FOTO]

Budynek i komfort na miarę XXII wieku. Nowy Sącz ma piękne Centrum Krwiodawstwa [AUDIO + FOTO]

Nowy Sącz, centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma swój nowoczesny budynek w Nowym Sączu. Przy ulicy Sienkiewicza 55 można już dzielić się cennym lekiem, który ratuje ludzkie życie. To była mobilizacja wszystkich sił – ponad podziałami.

Nowa siedziba jest bardzo nowoczesna i komfortowa. Pracownikom stworzono wręcz idealne warunki. Na miejscu odbywa się pobór krwi, ale także jej preparowanie, tworzenie koncentratu krwinek czerwonych i osocza świeżo mrożonego.

Ciekawostką jest fakt, że podczas wczorajszego oficjalnego otwarcia, po raz ostatni krew oddawał światowy rekordzista Andrzej Lis. Łącznie oddał 102 litry cennego leku. Na otwarciu zjawił się z członkami swojej rodziny. Jego wnuk oddał krew po raz pierwszy, co było symboliczną zmianą warty. – Jest mi trochę przykro, że więcej nie będzie można usiąść na tym fotelu. A z drugiej strony radość, bo mamy swoich naśladowców. W swojej rodzinie mam ogrom naśladowców. Mój wnuk będzie zaraz oddawał krew, on pierwszy raz a ja ostatni – mówi. Posłuchaj co jeszcze przekazał Andrzej Lis.

Dla naszych Czytelników mamy nie tylko poniższą fotorelację, ale także zapis audio, który stanowi lekturę obowiązkową. Poznaj całą listę osób, które przyczyniły się do powstania obiektu. Przekonaj się co warto wiedzieć o nowoczesnym budynku przy ulicy Sienkiewicza 55. Zapoznaj się z kulisami całej inicjatywy.

Czytaj także: Rytro. Tak powstaje lekkoatletyczny obiekt. Wkrótce otwarcie. Oto dzisiejsze zdjęcia

Fot. Adrian Maraś

Reklama