Brzyna: jednoślad kontra traktor

W sobotni wieczór zastępy strażaków interweniowały w Brzynie (gmina Łącko), gdzie doszło do zderzenia skutera z ciągnikiem.

Renault2

12 października około godz. 18:47 strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu, oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Kadcza, Obidza oraz Jazowsko zostały zadysponowane do Brzyny. Jak informują służby prasowe nowosądeckiej Państwowej Straży Pożarnej, mężczyzna jadący skuterem marki Honda wypadł z drogi i uderzył w ciągnik, który znajdował się na prywatnej posesji.

Mimo, że oba pojazdy znajdowały się poza jezdnią, to na czas prowadzenia akcji ratowniczej ruch w obu kierunkach został zablokowany.

- Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu klem akumulatora w jednośladzie - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Poszkodowany kierowca skutera został zabrany do szpitala, natomiast jego pojazd został przekazany policji. Działania strażaków trwały prawie pięć godzin.

fot. PSP w Nowym Sączu

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.