Brawurowa akcja ratowników. Dla chorych dzieci zjechali z dachu szpitala

Ratownicy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Myślenic, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty oraz Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, akcja Mikołajkowa, zjazd Mikołajów z dachu

Członkowie Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz wraz z kolegami z Myślenic i Kęt wcielili się w świętego Mikołaja. Zjechali na linach z dachu szpitala i wręczyli dzieciom prezenty. Teraz paczki zbierają dla domu dziecka w Nowym Sączu. Dołącz!

Ratownicy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Myślenic postanowili w Mikołajki odwiedzić małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Szpitala w Myślenicach i Oddziału Pediatrii i Gastroenterologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Do akcji dołączyła Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty oraz Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz.

Paczki zostały przygotowane przez ratowników, ale i ludzi dobrego serca, którzy postanowili dołączyć do inicjatywy. Największa pula prezentów trafiła do dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

– Przez obecną sytuację nie wszyscy będziemy mogli wejść do szpitala, ale mamy pomysł. W związku z tym, iż wśród członków naszych grup są ratownicy linowi, będą oni zjeżdżać z dachu placówki w przebraniach m.in. Mikołaja – zapowiadał w rozmowie z naszą redakcją prezes Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz Michał Gaik.

Jak zapowiedział, tak się stało. W Mikołajki ratownicy zjeżdżali z dachu szpitala w Krakowie. To była nie lada atrakcja dla najmłodszych pacjentów. Dzieci chociaż przez chwilę zapomniały o swojej chorobie, a na ich buziach pojawił się uśmiech.

Paczki dla nowosądeckiego domu dziecka

Zgromadzonych prezentów było tak wiele, że oprócz pacjentów szpitali, dostaną je dzieci z nowosądeckich domów dziecka. Można jeszcze dołączyć i zrobić paczkę podopiecznym placówki. Paczki zostaną wręczone przez nowosądecką GRS przed świętami. Każdy może włączyć się w akcję i zrobić podarunek dla dzieci.

Wystarczy zrobić paczkę i przynieść do redakcji ,,Dobrego Tygodnika Sądeckiego” (ul. Żywiecka 25) do najbliższego piątku (w godz. 8.00-16.00). W prezencie mogą znaleźć się książki, kolorowanki, komiksy, gry planszowe, puzzle, kredki, pisaki, kolorowe długopisy, słodycze, zabawki itp. Ważne, żeby rzeczy były nowe. Paczki z naszej redakcji odbiorą ratownicy GRS OSP Nowy Sącz i zawiozą podopiecznym domu dziecka w Nowym Sączu.

Prezent można również oddać bezpośrednio członkom Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (501 772 842) i umówieniu miejsca odbioru. Więcej informacji Tutaj. 

Fot. Michał Gaik/
Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.