Brawo Justyna! Nasza biegaczka w czołówce!

Justyna Kowalczyk uplasowała się na wysokim ósmym miejscu w zawodach PŚ na 10 km stylem klasycznym rozgrywanych w Planicy. To jej koronny dystans.

Najlepsza była Finka Krista Parmakoski (27:08,7), druga Szwedka Charlotte Kalla (+3,6), zaś trzecia Norweżka Heidi Weng (+33,5). Pochodząca z Kasiny Wielkiej Kowalczyk straciła do triumfatorki 1:02,1 s. Druga z Polek Sylwia Jaśkowiec była 41, a Ewelina Marcisz 49.

W sobotę nasza najlepsza biegaczka narciarska była dopiero 35. i nie wywalczyła awansu do finałów odpadając w eliminacjach (pisaliśmy o tym tutaj). Dziś Justyna Kowalczyk zaczęła spokojnie, zajmowała miejsce w drugiej dziesiątce, ale z upływem czasu przesuwała się ku czołówce. Nie było kryzysu w końcówce, co pozwoliło naszej reprezentantce osiągnąć najlepszy rezultat w dystansowej konkurencji w bieżącej edycji Pucharu Świata.

W najbliższy weekend zawody PŚ odbędą się w austriackim Seefeld. W dwóch konkurencjach stylem dowolnym Justyna Kowalczyk nie wystąpi. Będzie już na przedolimpijskim zgrupowaniu w Kazachstanie.

Fot. Justyna Kowalczyk Facebook

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.