Bobowa. Clostridium w wodzie

“Kranówka” w domach, które korzystają z wody dostarczanej przez  Gminną Jednostkę Usług Komunalnych w Bobowej, nie może być spożywana ani używana do przygotowywania posiłków. Nadaje się jedynie do celów sanitarnych  – tak zdecydował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach w środę 24. listopada.

W wyniku przeprowadzonych badań przez PSS w Gorlicach stwierdzono obecność bakterii grupy Clostridium w ilości 3 jednostki/100 ml. Burmistrz Bobowej  informuje, że wodę zdatną do spożycia można pobierać z beczkowozów” – czytamy w komunikacie opublikowanym wczoraj  przez gminnych urzędników.

Beczkowozy będą do dyspozycji mieszkańców przy ul. ks. Jana Czuby w Bobowej (parking obok Policji) oraz na Placu Targowym (ul. Grunwaldzka) w dniach 25-26.11.2021 r. od godz. 6. do godz. 12. oraz od godz. 13:30 do godz. 20.

Trwają czynności odkażające i płukanie sieci wodociągowej. Jeśli kolejne badanie wody potwierdzi, że zabiegi te były skuteczne, zostanie wydany komunikat o ponownej przydatności wody do spożycia.

 

Aktualizacja:

Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej informuje, że w próbkach wody pobranych do badania w dniu 24 listopada 2021r. ( tj. w środę) przez akredytowane laboratorium PETROGEO Przedsiębiorstwo Usług Laboratoryjnych i Geologicznych w Jaśle NIE STWIERDZONO OBECNOŚCI ŻADNYCH BAKTERII.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.