Bobowa i Sękowa zainwestują unijne pieniądze w nowe ścieżki rowerowe, amfiteatr i park…

Bobowa i Sękowa zainwestują unijne pieniądze w nowe ścieżki rowerowe, amfiteatr i park…

Dwie gminy naszego regionu w partnerstwie z dwoma miejscowościami po słowackiej stronie granicy będą realizować finansowany z funduszy unijnych projekt, dzięki któremu powstaną między innymi nowe ścieżki rowerowe, amfiteatr i parki.

Projektowi nadano nazwę: „Sękowa, Stropkov, Bobowa, Nizna Polianka – wzmocnienie transgranicznej współpracy w sferze dziedzictwa kulturowo – przyrodniczego”.

W Bobowej  inicjatywa ta zaowocuje budową kompleksu rekreacyjno-kulturalnego z amfiteatrem oraz wytyczeniem i oznaczeniem ścieżek rowerowych w stolicy gminy oraz w jej malowniczych okolicach. Oferta kulturalna miejscowości wzbogaci się o Festiwal Kultury Pogranicza, w którego organizację zaangażują się wspólnie bobowianie i mieszkańcy słowackiego Stropkova. Przygotowana zostanie także okolicznościowa gazeta polsko-słowacka. Dotrze do czytelników w  dwóch wersjach: elektronicznej oraz tradycyjnej.

Sękowa zainwestuje projektowe pieniądze w utworzenie parku przyrodniczo-edukacyjnego w Siarach oraz w budowę ścieżki rowerowej łączącej obiekty UNESCO w Sękowej i Owczarach: Kościół pw. św. Filipa i Jakuba w Sękowej oraz Cerkiew p.w. Opieki Bogurodzicy N.M.P w Owczarach.

W słowackich miejscowościach Nižná Polianka i Stropkov będą odnawiane zaniedbane parki.

Projekt realizowany będzie do kwietnia 2023 r. Jego całkowita wartość to 2 mln 157 tys. zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych stanowi 85% kosztów.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.