Biuro poselskie Piotra Lachowicza otwarte

Biuro poselskie Piotra Lachowicza otwarte

Platforma reaktywacja. Platforma wersja 4.0 – tak najkrócej we wtorkowy wieczór komentowano, to co się działo podczas otwarcia biura poselskiego Piotra Lachowicza (Nowy Sącz ul. Wazów 8 lok. 1). Do euforii było daleko, ale nastroje dawno nie widzianych działaczy i polityków wyraźnie się poprawiły. Nie trzeba było wytrawnych analityków politycznych, by zauważyć, że po czterech latach nieobecności w Nowym Sączu PO coraz śmielej wychodzi z podziemia.

Co bardziej złośliwi działacze dodawali, że partia obecnie rządząca sama skazała się na lata nieobecności w Nowym Sączu, podczas kolejnych wyborów wystawiając na jedynce działaczki z Podhala – najpierw Jagnę Marczułajtis, a ostatnio Weronikę Smarduch. Niektórzy dodają, że w ten sposób Podhale odreagowało ćwierć wieku dominacji Nowego Sącza w charakterze stolicy województwa nowosądeckiego.

Słychać było też głosy, że symbolem kondycji Platformy na Sądecczyźnie jest jej lider, były poseł, minister skarbu i prezydent miasta – Andrzej Czerwiński. Czerwiński przez ostatnie dekady dla politycznych przeciwników lokalny synonim Donalda Tuska, podobnie jak jego lider, nie zmarnował okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Biegając średnie dystanse każdego dnia zachowuje młodzieżową sylwetkę, identyczną jak w pierwszym dniu politycznej kariery. Trzymając się nomenklatury sportowej Czerwiński pytany o uczucia towarzyszące mu podczas otwarcia biura młodszego kolegi stwierdził: – To naturalna sztafeta, starszych zastępują młodsi działacze i to jest dobre.

Z kolei Piotra Lachowicz, z wrodzoną sobie kurtuazją, serdecznie dziękował wszystkim, którzy pomagali w jego kampanii wyborczej. Zapewniał też, że drzwi jego biura są od dzisiaj szeroko otwarte dla każdego, kto będzie chciał rozmawiać o sprawach ważnych dla miasta, regionu i Polski.

Dyrektorem biura Piotra Lachowicza został Michał Słowik, szef lokalnych struktur PO i wieloletni asystent Czerwińskiego. Nad całością czuwała Bożena Borkowska, od lat żelazna dama sądeckiej Platformy. Kroniki towarzysko-polityczne odnotowały również obecność m.in. prezydenta Ludomira Handzla, burmistrzów: Jana Golby, Jacka Lelka, Kazimierza Gizickiego, Rafała Kukli. Obecni byli wójtowie: Leszek Skowron, Stanisław Kiełbasa, Bernard Stawiarski, Jan Dziedzina a także były wojewoda nowosądecki Marek Oleksiński. Byli radni wojewódzcy, miejscy, przewodniczący RM Krzysztof Głuc. Szwedzki stół serwował Marian Oleksy.

Czytaj również: https://www.dts24.pl/tak-glosowal-nowy-sacz-poparcie-dla-mularczyka-niemal-identyczne-jak-lachowicza-potem-wicher-nowogorska-terlecki-wilk

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama