Bitcoin w Nowym Sączu

Bitcoin w Nowym Sączu

Kantor Bitcoin i kryptowalut Quark Nowy Sącz

Krzysztof Bochenek jest absolwentem nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dorastał w Siołkowej.  Rodzinna miejscowość w gminie Grybów zasłynęła kilka lat temu właśnie z jego powodu: wybudował tam Mini Obserwatorium Astronomiczne i udostępniał je wszystkim zainteresowanym za darmo. To była absolutnie unikalna inicjatywa. Podobnie jak ta, którą realizuje obecnie w Nowym Sączu – kantor Bitcoin na Lwowskiej. Obserwatorium powstało z pasji Krzysztofa do astronomii. Jego najnowsze przedsięwzięcie to owoc kolejnej pasji – związanej z technologią Bitcoin.

Nowoczesnymi technologiami Krzysztof zainteresował się już na studiach. Postanowił, że chce być w tej dziedzinie ekspertem i plan zrealizował. Już jako student część pieniędzy, które wówczas zarabiał, inwestował w Bitcoina. Doświadczenie w branży zaczął zdobywać jako prezes Organizacji Akademickiej Blockchain Society SGH. Kolejne kroki swej zawodowej kariery stawiał w kilku branżowych projektach, by w końcu zostać prezesem projektu Adshares, który zajmuje się rynkiem reklamy internetowej opartej na technologii blockchain.

Bagaż wiedzy, jaką w ten sposób zdobył postanowił wykorzystać w swoich rodzinnych stronach – właśnie otwiera w Nowym Sączu pierwszy w regionie prawdziwy stacjonarny kantor kryptowalut. Jak dodaje, wciąż jest wcześnie na tego typu biznesy w regionie, a w pierwszych latach działalności kantor skupi się na zbudowaniu swojej pozycji jako wiodącego centrum kryptowlaut w Nowym Sączu.

Uważam, że technologia Bitcoin w ciągu kilku najbliższych lat będzie miała coraz większą popularność. Powstała w odpowiedzi na problemy światowego systemu bankowego. Mamy wysoką inflację, maleje zaufanie nie tylko do dolara, ale do wszystkich walut tradycyjnych. To powoduje, że ludzie inwestują w kruszce, nieruchomości czy kryptowaluty. Po prostu nie chcą tracić swoich oszczędności – mówi Krzysztof Bochenek tłumacząc genezę swojego pomysłu. – Chcę po prostu wyprzedzić to, co stanie się na świecie w ciągu kilku najbliższych lat – dodaje.

Siedziba sądeckiego kantoru Bitcoin Quark  to nowocześnie zaaranżowany butik finansowy przy ul. Lwowskiej 38. Już od 1 czerwca będzie można tam kupować i sprzedawać kryptowaluty takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USDT czy USDC. Opisywane transakcje można realizować przelewem z konta bankowego lub też – jak w tradycyjnym kantorze wymiany walut – za gotówkę. Co najważniejsze, cały proces odbywa się przy asyście pracownika kantoru, który przeprowadzi każdego klienta bezpiecznie przez całą transakcję. Dodatkowo w lokalu można zakupić bezpieczne portfele kryptowalut.

Dla wielu osób czy firm korzystanie z internetowych giełd kryptowalut, jakie realizują analogiczne transakcje, jest skomplikowane, niepewne lub wiąże się z wieloma zagrożeniami – dlatego właśnie uważam, że wejście w świat kryptowalut w towarzystwie zaufanego partnera to rozsądna i bezpieczna alternatywa – dodaje szef nowosądeckiego kantoru Bitcoin Quark.

Tych, którzy chcą lepiej poznać świat nowoczesnych finansów, Krzysztof Bochenek już dziś zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 20 czerwca o godz. 19.00, w nowosądeckim hotelu Beskid. Szczegóły na temat tego wydarzenia dostępne są na stronie www.nowysacz.quark.house .

Na spotkaniu p.t. „Bitcoin. Fakty i mity” przybliżymy tematykę kryptowalut. Wytłumaczymy jak bezpiecznie poruszać się w tych przestrzeniach. Nawet ktoś, kto przyjdzie na to spotkanie z wiedzą zerową, będzie miał szansę zrozumieć, na czym polega technologia Bitcoin. Opowiemy również, jak otworzyć bezpieczny portfel kryptowalut, a wśród uczestników spotkania rozlosujemy pięć portfeli sprzętowych marki Trezor – wyjaśnia Krzysztof Bochenek.

Krzysztof Bochenek podkreśla, że dużą wagę w biznesie i w relacjach z klientami przykłada do bezpieczeństwa. Zależy mu, aby każdy partner handlowy rozumiał i stosował zasady gwarantujące bezpieczeństwo związane z handlem i przechowywaniem kryptowalut – dlatego właśnie otworzył stacjonarny kantor Bitcoin w Nowym Sączu.

Nr telefonu do kantoru QUARK: 735 097 077.

 

materiał sponsorowany

Czytaj też:

klik

Prawo, Psychologia, Informatyka, Zarządzanie, Szkoła Psychoterapii i wiele więcej. Co oferuje Sądecka WSB-NLU?

Share on twitter
Share on facebook