Biegli Tropem Wilczym oddając hołd żołnierzom podziemia. Najstarszy biegacz miał 76 lat!

Biegli Tropem Wilczym oddając hołd żołnierzom podziemia. Najstarszy biegacz miał 76 lat!

W niedzielę 4 marca w Gorlicach odbyła się druga edycja Biegu Tropem Wilczym.

Uczestnicy tych biegowych zmagań oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-63. Biegacze punktualnie o godz. 12 wystartowali w gorlickiego Rynku. Do wyboru było kilka tras na dystansach: 800 m, 1963 m oraz 10 km. Już o godz. 14:00, na hali OSiR, odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Trasa wiodła z Rynku na ul. Mickiewicza, ul. Garbarską, Blich, do Ropicy Polskiej (parking) i z powrotem do ul. Nadbrzeżnej, gdzie umiejscowiona była meta.

Nagrody i dyplomy wręczyła poseł Elżbieta Zielińska – inicjatorka wydarzenia, a w imieniu burmistrza Gorlic, jego zastępca Łukasz Bałajewicz.

Warto dodać, że impreza cieszy się coraz większym uznaniem. W poprzednim roku wzięło w niej udział łącznie (biorąc pod uwagę ponad 280 miast) ok. 60 tysięcy uczestników.

W tym roku najmłodszy uczestnik Jakub Wojtarowicz miał 7 lat i wygrał dystans na 800 m, po czym zawrócił i przebiegł 1963 m! Najstarszym uczestnikiem był 76-letni Pan Leopold Jamro, maratończyk, który jest już stałym bywalcem biegów w Gorlicach. Najokazalszą grupą był 28-osobowy ZS Strzelec OSW Pododdział Gorlice.

Wyniki zawodów [kliknij].

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

Reklama