Będzie powszechny punkt szczepień w Starym Sączu

Będzie powszechny punkt szczepień w Starym Sączu

Pod koniec kwietnia ma działać drugi punkt szczepień przeciwko covid-19 na terenie powiatu nowosądeckiego, organizowany przez starostę w ramach tworzenia sieci Powszechnych Punktów Szczepień. Na razie mieszkańcy Sądecczyzny szczepią się w Szpitalu Powiatowym w Krynicy-Zdroju. Drugi punkt będzie się znajdował w nowoczesnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu (ul. Partyzantów 15).

Można tam będzie zaszczepić około trzystu osób dziennie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy niecałe dwa tygodnie, aby przygotować to miejsce i spełnić wiele wymogów.

Obecnie na Sądecczyźnie spada liczba nowych zakażeń covid-19. Dzisiaj jest ich 31, a jeszcze tydzień temu było ponad 90.

W naszym szpitalu w Krynicy-Zdroju są zajęte 23 łóżka, a w szpitalu wojskowym – 17 łóżek – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Mam nadzieję, że utrzyma się tendencja spadkowa jeśli chodzi o ilość nowych zakażeń koronawirusem.

Dzisiaj odbyła się wideokonferencja z wojewodą małopolskim dotycząca utworzenia Powszechnych Punktów Szczepień w województwie małopolskim. Właśnie podczas tego spotkania, w którym wziął  udział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski (na zdjęciu) zapadła decyzja o utworzeniu punktu szczepień w Starym Sączu.

KORONAWIRUS RAPORT – 13 kwietnia. Zmarło ponad 20 zakażonych osób z subregionu sądeckiego

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.