Będzie bezpieczniej przy krajowej 28. Powstaną chodniki

Do połowy grudnia tego roku, przy drodze krajowej nr 28, w Limanowej, Mszanie Dolnej, Kaninie i Białej Niżnej mają powstać chodniki. Wartość inwestycji to prawie 9 mln złotych.

Najdłuższy, bo aż 2-kilometrowy odcinek chodnika zbudowany zostanie w Limanowej wzdłuż ul. Krakowskiej. Na tym odcinku wielokrotnie dochodziło do wypadków. Piesi będą wreszcie bezpieczni.

W Mszanie Dolnej rozpoczynają się prace związane z  ułożeniem 1,5 km chodnika wzdłuż ul. Słomka. W Kaninie roboty drogowe rozpoczęły się od początku sierpnia. W tej miejscowości zostanie wykonany kilometrowy odcinek po obydwu stronach jezdni. Dodatkowo powstaną zatoczki autobusowe oraz odwodnienie. Natomiast Biała Niżna już ma chodnik niemal gotowy.

W związku z pracami drogowymi kierowcy proszeni są o wzmożoną ostrożność. Możliwe jest występowanie zwężeń pasa ruchu oraz ograniczenie prędkości. W niektórych przypadkach ruch może odbywać się wahadłowo.

 

Fot. ilustracyjne: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.