Beata Szydło w Nowym Sączu. Poseł Mularczyk o prezydencie miasta: „gamoń” [FOTORELACJA]

Beata Szydło w Nowym Sączu. Poseł Mularczyk o prezydencie miasta: „gamoń” [FOTORELACJA]

Europoseł Beata Szydło w ostrych słowach podsumowała rząd Donalda Tuska i zaznaczyła, że Polska potrzebuje PiS, by Polacy byli bezpieczni, a kraj nie stracił suwerenności. Była szefowa rządu odwiedziła w niedzielne popołudnie Nowy Sącz. ,,Spotkanie Wolnych Polaków” odbyło się w Wyższej Szkole Biznesu-National Louis University. Sala wypełniona była po brzegi.

Na samym wstępie poseł Arkadiusz Mularczyk zaznaczył, że spotkanie ma związek z obecną sytuacją kraju, czyli jak określił ,,demontażem instytucji państwa polskiego”. Polityk zaznaczał, że łamana jest Konstytucja, zagrożone jest bezpieczeństwo naszego kraju, a premier Donald Tusk sprzyja m.in. polityce Niemiec i o ich interesy dba. Po jego przemówieniu wszyscy wstali i odśpiewali hymn narodowy.

Przybyła do Nowego Sącza europoseł Beata Szydło podkreślała, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych Prawu i Sprawiedliwości zaufało ponad 7 milionów Polaków, a to oznacza, że wspólnie można w obecnej sytuacji  zrobić dużo dobrego.

– Już bardzo niedługo możemy pokazać, że wolni Polacy ponownie zwyciężą, że idziemy po kolejne zwycięstwo. Czekają nas wybory w naszych małych ojczyznach, a potem do parlamentu europejskiego. W Małopolsce niejednokrotnie pokazaliśmy, jak się zwycięża. Polska potrzebuje rządu, który będzie dbał o bezpieczeństwo Polaków, o suwerenności kraju w Unii Europejskiej, nie jest to rząd Tuska – podkreślała była premier rządu.

PiS w regionie nadal nie ogłosił kandydatów, którzy będą zabiegać o fotele wójtów, burmistrzów, czy prezydenta miasta. Beata Szydło nie ogłosiła także aspirujących na radnego sejmiku. W Nowym Sączu PiS będzie reprezentować Iwona Mularczyk, jednak finalnego przedstawienia

– W tej chwili trwają prace komitetu politycznego. Wszyscy kandydaci PiS są najlepsi, więc prosimy ich wspierać. Zaczekajmy jednak na oficjalną decyzję komitetu politycznego – skwitowała Beata Szydło.

,,Gamoń”

– Planowaliśmy otwarcie mostu na Dunajcu, kiedy przyjedzie pani premier, to ten gamoń o północy otworzył most. Taki to jest człowiek – mówił o prezydencie Nowego Sącza poseł Arkadiusz Mularczyk.

Polityk zaznaczał, że gospodarz miasta chwali się inwestycjami, remontami dróg itp. ale nie wspomina, że pieniądze na ten cel pozyskał z rządowych dofinansowań. Parlamentarzysta przypomniał, że gospodarz jest w powijakach z trzeba inwestycjami w mieście tj.: stadionem Sandecji, kompleksem sportowym na Zawadzie, czy blokami STBS przy ul. 29 listopada.

– Za to ten gamoń dzisiaj się reklamuje, że wyremontował drogi i chodniki w Nowym Sączu. Teraz czas jest na zmianę proszę państwa – podsumował poseł Arkadiusz Mularczyk.

Europoseł, kontynuując myśl, dodała, że przykładów zawłaszczenia nieswoich zasług jest więcej i sarkastycznie zripostowała, że 800+ Tusk wymyślił.

Czytaj także: Iwona Mularczyk kandydatką PiS na prezydenta Nowego Sącza, choć partia nadal zwleka z oficjalnym ogłoszeniem

Fot. Adrian Maraś 

Reklama