Awaria nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Awaria nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Jak informuje Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza – nastąpiła ogólnopolska awaria systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Przez jakiś czas trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

W związku z powyższym pełna obsługa spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów nie jest możliwa. Urząd jest obecnie w stanie tylko przyjmować wnioski.

Awaria nastąpiła z powodu wprowadzenia nowego systemu informatycznego.

Są problemy z tego co wiemy i w starostwie i w całej Polsce. Również stacje diagnostyczne mają problem. To jest nowy system, CEPiK 2 – mówi zastępca dyrektora sądeckiego Wydziału Komunikacji i Transportu, Stanisław Bębenek.

– Robimy, co możemy. Przyjmujemy wnioski, ale jest niepełna obsługa. Robimy wszystko, żeby zminimalizować problemy i myślę, że ludzie podchodzą do tego z wyrozumiałością  – dodaje mężczyzna.

Komunikat o awarii obowiązuje do odwołania. Według nieoficjalnych informacji, utrudnienia mogą potrwać nawet tydzień.

Nowy system CEPiK związany jest ze zmianami w zakresie ewidencji pojazdów. Gromadzone będą teraz między innymi informacje o istotnych szkodach pojazdu oraz dane z okresowych badań technicznych. Do systemu będzie się wprowadzać także informacje o naruszeniach i przypisanych do nich punktach, czy dane instruktorów, egzaminatorów i kandydatów na kierowców.

fot. ilustracyjna: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.