Awaria nowego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Jak informuje Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza – nastąpiła ogólnopolska awaria systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Przez jakiś czas trzeba będzie liczyć się z utrudnieniami.

wsb3

W związku z powyższym pełna obsługa spraw związanych z rejestracją i ewidencją pojazdów nie jest możliwa. Urząd jest obecnie w stanie tylko przyjmować wnioski.

Awaria nastąpiła z powodu wprowadzenia nowego systemu informatycznego.

Są problemy z tego co wiemy i w starostwie i w całej Polsce. Również stacje diagnostyczne mają problem. To jest nowy system, CEPiK 2 – mówi zastępca dyrektora sądeckiego Wydziału Komunikacji i Transportu, Stanisław Bębenek.

– Robimy, co możemy. Przyjmujemy wnioski, ale jest niepełna obsługa. Robimy wszystko, żeby zminimalizować problemy i myślę, że ludzie podchodzą do tego z wyrozumiałością  – dodaje mężczyzna.

Komunikat o awarii obowiązuje do odwołania. Według nieoficjalnych informacji, utrudnienia mogą potrwać nawet tydzień.

Nowy system CEPiK związany jest ze zmianami w zakresie ewidencji pojazdów. Gromadzone będą teraz między innymi informacje o istotnych szkodach pojazdu oraz dane z okresowych badań technicznych. Do systemu będzie się wprowadzać także informacje o naruszeniach i przypisanych do nich punktach, czy dane instruktorów, egzaminatorów i kandydatów na kierowców.

fot. ilustracyjna: pixabay

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]