Chełmiec: audytorzy mają twarze i nazwiska

W gminie Chełmiec rozpoczęła się akcja wykonywania audytów energetycznych w domach mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do projektu „Poprawa jakości powietrza w subregionie sądeckim poprzez dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych ogrzewanych paliwem stałym na terenie Gminy Chełmiec”.

Władze gminy udostępniły nazwiska wszystkich 38 osób, które będą wykonywać audyty. Są to:

Krzysztof Sałyga, Łukasz Zdziebłowski, Tomasz Biela, Wojciech Pinkiewicz, Tymoteusz Fatek, Kamil Gawron, Rafał Mielnik, Paweł Kozielski, Michał Snela, Katarzyna Adamska, Marek Wachałowicz, Daniel Wojcieszak, Łukasz Ulman, Marek Gajek, Kamila Jaroszewicz, Jacek Ślusarczyk, Artur Marszałek, Rafał Jamrogiewicz, Dominik Jakubowski, Marzena Klęk, Dawid Kałmuk, Natalia Kachnic, Mateusz Hajnycz, Agnieszka Wachałowicz, Piotr Murzyn, Bernadetta Bzymek, Tomasz Marchinski, Przemysław Zięba, Mateusz Szponder, Maciej Sermak, Hubert Zapała, Anna Jarosińska, Marcin Strzecha, Michał Reguła, Arkadiusz Łakomiec, Dorota Jedynak.

Audytor będzie posiadał dokument poświadczający, że współpracuje z gminą  w zakresie wykonania ocen energetycznych. Warto już na samym początku wizyty zweryfikować czy odwiedzająca nas osoba posiada wspomniane oświadczenie.

Mieszkańcy proszeni są o umożliwienie audytorowi przeprowadzenia wizji lokalnej budynku i dokumentacji fotograficznej obecnego źródła ciepła, systemu rozprowadzenia ciepła po budynku, zasobnika ciepłej wody użytkowej (jeżeli jest w budynku), ścian zewnętrznych i okien.

Warto pamiętać, że właściciel może żądać ponownej weryfikacji oceny energetycznej. Żądanie takie może nastąpić w przypadku braku akceptacji wyniku oceny i rekomendowanych zaleceń termomodernizacyjnych, które nie wiąże się z obiektywnymi błędami po stronie wykonawcy. Brak akceptacji należy zgłosić poprzez złożenie na ocenie energetycznej  następującej adnotacji: „Nie akceptuję wyniku oceny oraz proszę o ponowną weryfikację oceny przez innego audytora” . Pod adnotacją właściciel powinien złożyć podpis.

fot. z arch. sacz.in

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.