Arek, tak jak mama, zachorował na rzadką i nieuleczalną chorobę. Pilnie potrzebna pomoc

Arek, tak jak mama, zachorował na rzadką i nieuleczalną chorobę. Pilnie potrzebna pomoc

U 30-letniego Arka Muchowicza z Gorlic zdiagnozowano nieuleczalną, chorobę neurologiczną – pląsawicę Huntingtona. W wieku 41. lat zmarła na nią jego mama. Młodemu człowiekowi trzeba pomóc – potrzebne pieniądze na rehabilitację. Liczy się każda złotówka.

Do włączenia się do zbiórki zachęcają pracownicy i władze Urzędu Miasta w Gorlicach. Arek nie przypuszczał, że nagle jego świat się całkowicie zmieni. Mężczyzna był pełen życia, energii i zapału. Cieszył się każdą chwilą, aż nagle… Zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę neurologiczną, która postępuje – pląsawicę Huntingtona. W wieku 41. lat zmarła na nią jego mama.

,,Ta choroba prowadzi do całkowitego zniszczenia organizmu i do śmierci w ciągu najbliższych kilku lat. Arek aktualnie przebywa w domu, ale jest problem, bo zaczęło się od najgorszych objawów…. Leżał w szpitalu pod kroplówka i teraz dalej jest mu słabo. Najgorzej jest przy poruszaniu się” – relacjonują na portalu zrzutka.pl jego bliscy.

Rzeczywistość mężczyzny, to kolejne wizyty u lekarzy, którzy nie wiedzą jak mu pomóc, bo nie znają dobrze tej choroby. Bliscy chcą o niego walczyć – spróbować ,,postawić go nogi”, rehabilitując. 30-latek będzie wymagał pomocy do końca życia. Leczenie pochłania ogromne pieniądze, dlatego rodzina zwraca się o pomoc do dobrych ludzi.

Arka można wspomóc, wpłacając pieniądze na portalu zrzutka.pl. Link do zbiórki —>Pomoc dla Arka

Czytaj także:Nowy Sącz. Aż 300 osób uczestniczyło w wyjątkowym turnieju [FOTORELACJA]

Fot. arch. rodziny/
zrzutka.pl