Ania Dąbrowska zaczarowała krynicką publiczność. Pijalnia pękała w szwach

To był przedostatni koncert w Pijalni Głównej w ramach 5. edycji cyklu ,,Krynica Źródłem Kultury”. W piątkowy wieczór sceną zawładnęła wokalistka, kompozytorka tekstów i producentka Ania Dąbrowska. Artystka wraz ze swoim zespołem zgromadziła pod Jaworzyną Krynicką rekordową publiczność. W tłumie można było zauważyć zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych oraz osoby starsze. Oczywiście nie obyło się bez bisu. Tuż po koncercie rozstrzygnięto także Festiwal Supportów, a zwycięski zespół otrzymał 40 tysięcy złotych. 

W wykonaniu Ani Dąbrowskiej zabrzmiały m.in.: ,,Z Tobą nie umiem wygrać”, ,,Serce nie sługa”, ,,W głowie”, ,,Nieprawda”, ,,Trudno mi się przyznać”, ,,Charlie, Charlie”, ,,Poskładaj mnie”, ,,Nigdy więcej nie tańcz ze mną”, ,,Tego chciałam” , ,,Bawię się świetnie”, ,,Jeszcze ten jeden raz”, ,,Porady na zdrady”. Publiczność niemal przez cały koncert śpiewała wraz z wokalistką jej największe hity.

– Przyjechałam do Krynicy-Zdroju z Warszawy na dwutygodniowy urlop. Postanowiłam dzisiaj przyjść na koncert Ani, bo ją słucham i uwielbiam od wielu, wielu lat. Nie zawiodłam się. Cudowny wokal, wszystko dopracowane do najmniejszego szczegółu, a piosenki wspaniałe. Tekst niesie ze sobą niezwykły ładunek emocjonalny, a Ania potrafi go idealnie przekazać publiczności. Magia, magia i jeszcze raz magia. Wspaniała wokalistka, skromna, pokazująca, że na scenie najważniejsza jest muzyka, a nie to jak ktoś wygląda – mówiła tuż po koncercie Karolina Borkowska.

Ania Dąbrowska ❤

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Piątek, 22 lutego 2019

Jednak zanim na scenie pojawiła się Ania Dąbrowska, publiczność rozgrzewały dwa zespoły, które znalazły się w finale Festiwalu Supportów: Lepi.my oraz Blunt Razor. Natomiast po koncercie gwiazdy wieczoru, ogłoszono wyniki głosowania publiczności oraz specjalnego jury, a zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych. Więcej na ten temat w kolejnym artykule. Śledźcie na bieżąco www.dts24.pl

Ania Dąbrowska ma na swoim koncie siedem płyt, łącznie sprzedała ich ponad pół miliona. Każda z nich uzyskała status platynowej. Artystka za swoją twórczość dziewięciokrotnie została laureatką ,,Fryderyków” oraz wielu innych prestiżowych nagród. W 2004 roku wydała krążek pod nazwą „Samotność po zmierzchu”, dwa lata później, „Kilka historii na ten sam temat”, w 2008 r. „W spodniach czy w sukience?”. Rok 2010 przyniósł album zatytułowany Ania Movie, a 2012 ,,Bawię się świetnie”. Po czteroletniej przerwie wydawniczej (2016 r.) powróciła z płytą ,,Dla naiwnych marzycieli”. Rok później pojawił się krążek ,,The Best Of”.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.