Album dokumentujący rozbudowę kościoła w Stróżach z prestiżowym wyróżnieniem

Album dokumentujący rozbudowę kościoła w Stróżach z prestiżowym wyróżnieniem

Album fotograficzny Rozbudowa kościoła pw. NMP Królowej Polski w Stróżach został wyróżniony w konkursie International Photography Awards (Los Angeles, USA) w kategorii “monografie”

International Photography Awards to jeden z najbardziej znanych konkursów fotograficznych na świecie. W tym roku organizatorzy odnotowali 13 000 zgłoszeń ze 120 krajów.

Publikacja powstała pod redakcją Krzysztofa Ligęzy. Zawiera fotografie ukazujące proces rozbudowy oraz wspólnotę parafialną z lat 2010-2020, materiały archiwalne (1910-1957), a także reprodukcje dokumentów (faksymile).

Album powstał w ramach szerszego projektu długoterminowego Krzysztofa Ligęzy pt. Cegielnia, który ma charakter opowieści „równoległej”, poświęconej upadkowi cegielni oraz rozbudowie kościoła NMP Królowej Polski w Stróżach (Małopolska). W 1910 r. w Stróżach została uruchomiona cegielnia. Cegły wyprodukowane w zakładzie posłużyły do budowy miejscowej świątyni. Przygotowania podjęto w październiku 1917. Budowę rozpoczęto w 1918 r. W tym roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W 2012 cegielnię zamknięto, a w 2014 wyburzono. Ostatni transport cegieł przeznaczono na cel rozbudowy kościoła. Jego dobudowana część zajęła miejsce dawnej szkoły. Starą część świątyni wyremontowano, następnie połączono z nową.

Wydanie ma charakter wspólnotowy. Album zawiera wybrane fotografie Krzysztofa Ligęzy, parafian oraz materiały archiwalne, ukazujące proces i poszczególne etapy rozbudowy kościoła, a także wspólnotę parafialną i el. obrzędowości.

Album wydrukowano za pomocą technologii, którą charakteryzuje wysoka szczegółowość (450 linii na cal), nadająca prezentowanym fotografiom szczególnego wymiaru. Porównanie wobec realizacji z użyciem standardowej liniatury druku (175 linii na cal) można znaleźć na stronie autora:

Książkę można nabyć w kancelarii parafialnej w Stróżach lub za pośrednictwem strony Krzysztofa Ligęzy w dziale „publikacje”: https://www.krzysztofligeza.com/pl/publikacje

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.