"Aktywne dzieciaki"- to pomysł sądeckich radnych do Budżetu Obywatelskiego Małopolski

Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży z Nowego Sącz oraz gmin ościennych prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę i połączone z krajoznawczymi wycieczkami do Krakowa i Warszawy - to pomysł radnych PiS - Wybieram Nowym Sącz, który ma szansę na realizację w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie trwa do 30 września!

WSB2020

W tym roku na realizację projektów obywatelskich województwo przewidziało 12 mln złotych. Dwa miliony trafią do subregionu sądeckiego. Sądeccy radni na realizację swojego pomysłu potrzebują 150 tysięcy złotych.

- Pisząc projekt ujęliśmy w nim miasto Nowy Sącz, gminę Chełmiec, gminę Kamionka Wielka, gminę Łużna i Grybów. Mamy nadzieję, że projekt przyczyni się do rozwoju fizycznego i kulturalnego dzieci i młodzieży - mówiła Ilona Orzeł.

Jak poinformował radny Maciej Rogóż - na zakończenie zajęć planowana jest też impreza finałowa z nagrodami.

- Bardzo zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób włączyło się w tą akcję, bo pomiędzy innymi projektami będzie obywać się wielka rywalizacja. Każda pomoc i każdy głos mile widziany - dodał radny.

Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego: www.bo.malopolska.pl.

- Ten projekt pokazuje, że można przygotować projekt, który kładzie nacisk na współpracę i budować społeczeństwo obywatelskie - mówiła Iwona Mularczyk, przewodnicząca rady miasta.

 

 

FORD OSO

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.