Wierchomla. Mieszkaniec województwa pomorskiego w wyniku pożaru stracił samochód

Wierchomla. Mieszkaniec województwa pomorskiego w wyniku pożaru stracił samochód

wierchomla, hotel, pożar samochodu, PSP, OSP

Trwa akcja ratunkowa w Wierchomli pod miejscowym hotelem. Na parkingu płonie samochód (stan na godz: 23:45). Na miejscu podjęto próbę ugaszenia pożaru dostępnymi zasobami, ale bezskutecznie.

Na miejsce dociera właśnie straż pożarna, co potwierdza w rozmowie z naszym portalem bryg. Marek Popardowski z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Zgłoszenie przyjęliśmy o godz. 23.25. W tym momencie strażacy docierają na miejsce. Pomoc wezwali ochroniarze hotelu, którzy próbowali zniwelować niebezpieczeństwo. Mamy informację, że obok stoją zaparkowane samochody, trzeba zadbać o bezpieczeństwo. W akcji bierze udział JRG 2 Nowy Sącz oraz OSP Wierchomla – mówi dyżurny operacyjny bryg. Marek Popardowski z PSP Nowy Sącz.

AKTUALIZACJA: Na miejscu pracowało łącznie dziewięciu strażaków. Palił się przód samochodu marki Mazda. Pojazd należy prawdopodobnie do mieszkańca Gdyni, który przebywa obecnie na świątecznym wypoczynku w Beskidzie Sądeckim. Po przybyciu na miejsce, strażacy rozpoczęli ugaszanie samochodu. Nie odnotowano osób poszkodowanych, ale poniesione straty sięgają ok. 15 tys. zł. Działania trwały godzinę i 25 minut.

Czytaj także: Niebezpieczne zdarzenie z udziałem czterech samochodów na drodze w Ptaszkowej

Fot: OSPWierchomlaWielka

Share on twitter
Share on facebook