Akcja ratunkowa GOPR na stoku Lackowej. Turystka upadła na stromym szlaku

Wczoraj, (1 maja), o godz. 10:40 na numer 985 dotarło zgłoszenie z którego wynikało, że turystka idąca stromym odcinkiem szlaku granicznego w rejonie Lackowej w Beskidzie Niskim upadła i doznała poważnych obrażeń.

Na prośbę ratownika dyżurnego bliscy poszkodowanej sprecyzowali jej dokładną lokalizację poprzez Aplikację Ratunek. Po kilku minutach ze Stacji Centralnej wyruszyło karetką terenową z quadem trzech ratowników. Ostatnie kilkaset metrów stromego odcinka ratownicy pokonali pieszo. Do turystki dotarli o  11:45. Po zabezpieczeniu urazu głowy, kończyny górnej i kończyny dolnej, kobieta została ewakuowana do miejsca spotkania z zadysponowanym wcześniej Zespołem Ratownictwa Medycznego” – relacjonują kryniccy ratownicy GOPR.

Akcja ratownicza zakończyła się o  godz. 14.45.

To kolejna tego typu akcja w tym rejonie. Parę dni temu ratownicy ewakuowali z pobliskiego miejsca turystkę, która w wyniku poślizgnięcia na stromym odcinku doznała urazu stawu skokowego – informują goprowcy.
zdjęcia:GrupaKrynickaGOPR
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.