Akademia Sandecja dołącza do projektu PZPN!

Akademia Sandecja wchodzi na wyższy szczebel. Sądeczanie dołączają właśnie do projektu PZPN mającego na celu certyfikowanie szkółek piłkarskich w Polsce.

wsb3

Wszystko to w trosce o wysokie standardy szkolenia na jakie zasługują bez wątpienia adepci akademii.

O co chodzi? Założeniem projektu jest to, by PZPN wiedział wszystko o młodych piłkarzach, mógł w jakiś sposób śledzić ich rozwój w danym miejscu.

8 lutego br. wystartował pilotażowy program Certyfikacji szkółek piłkarskich. Z każdego województwa, w zależności od jego wielkości, zostało wytypowanych od kilku do kilkunastu klubów i szkółek. Pilotaż zostanie przeprowadzony na małej grupie docelowej, która ma sprawdzić działania programu, formularzy zgłoszeniowych i nauczyć obsługi systemu informatycznego czytamy na łamach Weszło Junior.

Czytaj również: Piłkarze Sandecji lepsi od Górnika Zabrze w… tajnym meczu

Na terenie całego kraju do pilotażowego programu zaproszonych zostało 160 klubów, akademii i szkółek piłkarskich. Przedstawiciele wskazanych podmiotów z danego województwa spotykają się razem w Warszawie, gdzie zostają omówione ponownie zasady programu, a uczestnicy uczą się działania w systemie. Z naszych informacji wynika, że początek tych spotkań nie jest niczym nowym dla uczestników, ale druga część jest zdecydowanie konkretniejsza, na której można się nauczyć, jak się zalogować i funkcjonować w systemie.

Wiadomo już, że wszystkie kluby w ramach systemu do czwartku 20 lutego otrzymają tzw. próbne certyfikaty.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Weszło Junior

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]