Apel w sprawie Sandecji

Apel w sprawie Sandecji

Ktokolwiek wie…

W 1955 r. na meczu Sandecji (wówczas występującej pod nazwą Kolejarz Nowy Sącz) z Włókniarzem Chełmek doszło do zamieszek. O udział w nich obwiniono trzech mężczyzn: STANISŁAWA ZIĘBĘ zamieszkałego w Nowym Sączu ul. Kraszewskiego 56, STEFANA SIKOCIŃSKIEGO, Nowy Sącz ul. Zacisze 5 i RUDOLFA LEŚNIAKA, Nowy Sącz ul. Żeglarska 2.

Próbujemy wyjaśnić ten incydent, ale pod podanymi w ówczesnej prasie adresami nie natrafiliśmy na żaden ślad, podobnie zakończyły się poszukiwania w archiwum sądu. Dwóch obwinionych znaleźliśmy dopiero na… cmentarzu.

Apeluję o kontakt do osób, które coś wiedzą lub mogą pomóc!

Ireneusz Pawlik

Na wiadomości czekamy pod adresem mailowym: [email protected]

Filmoteka dts24

210 Videos