Balony z podejrzanymi paczkami w Iwkowej. Wszystko wskazuje na przemyt

Balony z podejrzanymi paczkami w Iwkowej. Wszystko wskazuje na przemyt

Dzisiaj rano na prywatnej posesji w miejscowości Iwkowa w powiecie brzeskim znaleziono tajemnicze balony z podczepionym pakunkiem. Na miejscu działali strażacy i policja. Wszystko wskazuje na działania przemytnicze.

Jak przekazał nam młodszy aspirant Mateusz Lenartowicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, znaleziska dokonano w godzinach porannych na terenie jednego z zakładów w gminie Iwkowa. Teren został zabezpieczony, a na miejscu pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzesku oraz policjanci.

– Najpierw trzeba było sprawdzić, czy ten obiekt nie stanowi zagrożenia. Sprawdzono go pod kątem pirotechnicznym, czy nie ma tam substancji, które mogłyby stanowić zagrożenie dla otoczenia. Po upewnieniu się, że obiekt jest bezpieczny, policjanci otworzyli podczepione pod balony paczki. Znajdowały się tam papierosy – poinformował w rozmowie z nami mł. asp. Lenartowicz.

Na miejscu dokonano oględzin, a sprawa została przekazana Krajowej Administracji Skarbowej.


Czytaj też: Pożar na DK75. Samochód stanął w ogniu na Juście

fot. Brzesko112.pl – Brzeski Portal Ratowniczy

Filmoteka dts24

196 Videos