Dużymi krokami zbliża się kolejna edycja kultowej imprezy w Miasteczku Galicyjskim. Festiwal Kultury Kulinarnej jak zwykle pełen jest atrakcji, z których można wymienić chociażby konkurs z nagrodami, występy artystyczne, ale przede wszystkim mnóstwo pysznego jedzenia. Gościem specjalnym tegorocznego Kociołka Galicyjskiego jest popularny kucharz Jasiek Kuroń.
Impreza wystartuje w samo południe. Właśnie od tego momentu do godziny 15:00 trwał będzie konkurs kulinarny Kociołek Galicyjski. Podczas całego wydarzenia prezentowane będą między innymi tańce ze Szczyżyca, wystąpi zespół regionalny „Piątkowioki”, a gwiazdą dnia będą Lachersi, którzy pojawią się na scenie o 17:00.
Wśród atrakcji kulinarnych jednym z kulminacyjnych momentów, będzie pieczenie barana na rożnie, natomiast gość specjalny przyrządzi i będzie serwował zupę cygańską z kiełbasą. Prócz tego prowadzone będą warsztaty. Oczywiście gotowe dla odwiedzających będą stoiska z produktami regionalnymi, daniami kuchni tradycyjnej, a także słodkie przekąski oraz napoje. Wszystko to w godzinach od 12:00 do 18:00, a wstęp kosztuje jedyne 5 złotych.
Czytaj także: Piwniczna-Zdrój. Wielka gratka dla łowców przygód [FILM]
fot. Miasteczko Galicyjskie



































































































































































































