8 strażackich zastępów walczyło z żywiołem w Piwnicznej-Zdroju

39 strażaków z JRG nr 2 w Nowym Sączu, miasta i gminy Piwniczna-Zdrój oraz z gminy Rytro przez 3,5 godziny borykało się z pożarem budynku mieszkalno-gospodarczego i jego skutkami. Nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się ognia.

wsb3

Służby zostały zadysponowane do Borownic w Piwnicznej-Zdroju wczoraj o godzinie 15:16. Pożar rozwinął się przede wszystkim w części gospodarczej znajdującego się tam budynku. Znajdowało się w niej siano oraz sprzęt rolniczy.

Pracownicy Pogotowia Energetycznego całkowicie odcięli dopływ prądu do posesji. Strażacy stłumili ogień za pomocą wody, którą podawano nie tylko na płonącą część, ale i na pomieszczenia mieszkalne, aby uchronić je od ognia. Teren pożaru przeszukano i na szczęście nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych.

– Dach budynku zawalił się, a pozostałości wraz z dachówkami wpadły do środka podtrzymując ogień wewnątrz. Nad połową budynku znajdował się drewniany nadpalony strop. Żarzące elementy były stopniowo wyrzucane na zewnątrz i przelewane wodą, a po ugaszeniu pożaru usunięto nadpalony strop. Pozostałości po budynku gospodarczym zostały przerzucone i przelane wodą – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Na koniec strażacy sprawdzili pogorzelisko oraz drewniany budynek przy użyciu kamery termowizyjnej i detektorów wielogazowych. Zagrożenia już nie było.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]