5000 dolarów od Googla

12 tysięcy małych firm mediowych z ponad stu krajów na całym świecie aplikowało do Google Journalism Emergency Relief Fund. Wśród beneficjentów fundacji Googla znalazł się również „Dobry Tygodnik Sądecki” oraz portal dts24.pl. Miło nam o tym poinformować.

Google zwrócił uwagę, jak ważne jest lokalne dziennikarstwo i jak trudno wyobrazić sobie demokrację bez poważnych i niezależnych mediów. Dla ich wsparcia internetowy gigant stworzył specjalny fundusz, mający na celu finansowe wzmocnienie lokalnych mediów na całym świecie w ciężkich czasach. To wsparcie gazet i portali właśnie takich jak nasze. Konkurencja po wspomniane granty była ogromna, dlatego jest nam szczególnie miło, że otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 5000 dolarów.

Media lokalne były zawsze ważne dla małych społeczności, są ich pierwszym źródłem informacji. Ich rola informacyjna, edukacyjna, opiniotwórcza jest szczególnie ważna w takich ekstremalnych sytuacjach jak pandemia koronawirusa. Są pewnym źródłem informacji dla ludzi szukających wiarygodnych treści.

A oto fragment list jaki otrzymaliśmy od Googla:

Dziękujemy za zgłoszenie się do naszego funduszu wsparcia w ramach Google Journalism Emergency Relief Fund News Initiative (JERF). Odpowiedź na autorski solidarnościowy program skierowany do lokalnych społeczności dziennikarskich przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy ponad 12 000 wniosków z ponad 100 krajów i mamy przyjemność poinformować, że Wasze zgłoszenie zostało zatwierdzone do otrzymania 5000 USD  JERF, w formie jednorazowego grantu.

Z ogromną satysfakcją i radością pragniemy wspierać regionalne media takie jak Wasza organizacja.
Dziękujemy za godną szacunku pracę  na rzecz lokalnych społeczności, szczególnie w tych trudnych czasach.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.