5 milionów na usuwanie skutków powodzi na Sądecczyźnie

Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik wręczył gospodarzom sądeckich gmin oraz powiatu nowosądeckiego promesy na inwestycje drogowe. Łącznie jest gwarancja na blisko 5 mln zł (dokładnie 4 mln 980 tys. zł).

– Są to promesy na realizację zadań na drogach powiatowych i gminnych w ramach programu Ministerstwa Infrastruktury ale też promesy na likwidację skutków powodzi, nawet z roku 2010 – mówi wicewojewoda Piotr Ćwik.

– Z tych pieniędzy zostanie odbudowany most w ciągu drogi powiatowej Berest – Mochnaczka Wyżna w miejscowości Czyrna, most w ciągu drogi powiatowej Królowa Górna – Ptaszkowa – Grybów w miejscowości Ptaszkowa. Przeprowadzony zostanie również remont mostu w Roztoce Wielkiej – wylicza wicestarosta Antoni Koszyk.

Za 2 mln zł pochodzących ze „środków powodziowych” udało się już m.in. wyremontować centrum Kadczy w gminie Łącko.

– To ścisłe centrum Kadczy, blisko szkoły i remizy, a więc bardzo newralgiczne punkty, jeśli chodzi o sferę życia publicznego. Wymieniliśmy nawierzchnię drogi, która była już bardzo sfatygowana – mówi wójt gminy Łącko Jan Dziedzina.

Promesy na inwestycje otrzymali wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, wójt gminy Rytro Władysław Wnętrzak oraz burmistrz Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Zbigniew Janeczek.

Fot. Z arch. Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.